POZnań

Zamknięcie mostu Lecha dziś w nocy!

Most Lecha - przebudowa  Foto: Google Street View

Most Lecha zostanie zgodnie z planem częściowo zamknięty dla samochodów w nocy z piątku na sobotę (3/4.08). Trzeba liczyć się z poważnymi utrudnieniami w tym rejonie, które potrwają do… początku 2020 roku. Tyle bowiem będą trwały prace przy rozbiórce starego i budowie nowego mostu.

Most Lecha jest częścią bardzo ruchliwej drogi krajowej nr 92, przez którą prowadzi tranzyt na linii wschód-zachód. Zwężenie mostu spowoduje zatem utrudnienia w ruchu także w innych częściach miasta.

Samochody jadące mostem Lecha będą miały do dyspozycji tylko jedną nitkę. Początkowo jechać będziemy mogli tylko południową częścią mostu, później północną.

Ruch w obu kierunkach odbywać się będzie zatem na trzech pasach ruchu. Dwa z nich w kierunku Czerwonaka, Swarzędza, Warszawy i jeden pas ruchu w kierunku Świecka. Podczas prowadzonych prac będzie tutaj obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h, by bezpiecznie zmieniać pasy ruchu.

Nowy most Lecha ma być gotowy na przełomie stycznia i lutego 2020 roku. Wtedy też ma zostać przywrócony ruch samochodowy. Część prac realizowana będzie jednak jeszcze do czerwca 2020 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View,

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Tylko idiota może podpisać się pod hasłem ” lepszy Poznań”. Miasto w którym od 40 lat nie wybudowano żadnego mostu, żądnej obwodnicy za to obietnic pełne gęby