Siatkarskie emocje na Chwiałce

Autor: miarecki. Poznań, 2 Sierpnia 2018

Po turniejach kwalifikacyjnych Plaża Wolności i Warta Cup najlepsze siatkarskie zespoły z całej Polski staną do walki w finale cyklu Chwiałka Open. Sportowe emocje czekają na fanów w sobotę i niedzielę 4-5 sierpnia na boiskach basenu letniego Chwiałka

Prawo gry w wielkim finale uzyskały po 24 najlepsze drużyny żeńskie i męskie. W sobotę do rywalizacji staną kobiety. Janków Przygodzki, Bydgoszcz czy Gorzów Wielkopolski to tylko niektóre miasta, których reprezentantki powalczą o czołowe lokaty na Chwiałce. Najwyżej w rankingu rozstawione są Justyna Kozłowska i Klaudia Parczyńska.

Zwyciężczynie turnieju Warta Cup marzą o powtórzeniu tego wyniku w wielkim finale. Ich głównymi rywalkami do końcowego triumfu będą Kamila Płaczek i Gabriela Puławska. Zwyciężczynie Plaży Wolności szybko chcą zapomnieć o nieudanym turnieju Warta Cup. Najlepszym sposobem na to będzie miejsce na podium w wielkim finale.

Równie interesująco zapowiada się finał w kategorii męskiej. Pośród 24 zakwalifikowanych par znajdują się między innymi przedstawiciele: Wrocławia, Grudziądza czy Koszalina.

Czołowe lokaty w rankingu po eliminacjach zajmują jednak pary z Wielkopolski. Jaroszczak/Paniączyk, Jaroszczak/Kotecki czy Guziałek/Szubstarski z pewnością zrobią wszystko, aby powtórzyć dobre rezultaty z Plaży Wolności czy Warta Cup. Na ich drodze staną jednak zawodnicy walczący obecnie o Mistrzostwo Polski.

Turnieje odbędą się na terenie basenu letniego Chwiałka. W sobotę i w niedzielę początek rozgrywek planowany jest około godziny 9:00. Rywalizacja potrwa do późnych godzin popołudniowych. Widzowie mogą liczyć nie tylko na niezapomniane emocje sportowe, ale również na konkursy z nagrodami. Dla dzieci przygotowana zostanie specjalna strefa animacji, w której spędzą czas podczas gdy rodzice pochłonięci będą siatkówką na najwyższym poziomie.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, POSiR / materiały prasowe
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.