POZnań

Przedszkolna nauka wyłudzania

Ponad 115.000 złotych wyłudziła z jednego z poznańskich przedszkoli jej dyrektor i pracownicy. Proceder trwał dwa lata, a zaangażowanych było w niego łącznie 6 osób. Wszyscy zostali zatrzymani przez policjantów.

Wszystko zaczęło się od podejrzanych przelewów na prywatne konta, na które zwrócili uwagę pracownicy pracownikami Wydziału Kontroli Urzędu Miasta Poznania. Sprawą zajęli się także policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej poznańskiej Komendy Miejskiej Policji.

Z ustaleń policjantów, wynikało, że panie otrzymywały dużo większe wynagrodzenia niż im przysługiwały, organizowały płatne szkolenia, które nigdy nie zostały przeprowadzone oraz fikcyjnie zakupiły liczny sprzęt elektroniczny i komputerowy, który miał służyć pracownikom placówki oraz ich wychowankom – wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej Policji.

Kilka dni temu policjanci zatrzymali 6 osób. Do aresztu trafiła dyrektor przedszkola, jej zastępca, księgowa, płacowa i kadrowa oraz mężczyzna, który świadczył usługi serwisowe na rzecz placówki. Zatrzymani to mieszkańcy Poznania i okolic w wieku od 30 do 60 lat.

Łącznie usłyszeli ponad 240 zarzutów za przywłaszczenie pieniędzy na kwotę ponad 115.000 złotych – dodaje Marta Mróz – grozi im za to kara do pięciu lat więzienia.

Jak się dowiedzieliśmy sprawa może okazać się poważniejsza.  Prowadzone są kolejne kontrole, a jeśli ujawnione będą kolejne nieprawidłowości lista zarzutów może się wydłużyć.

Użyte w artykule zdjęcia: KMP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz