POZnań

Most Lecha – będą zmiany, będą utrudnienia

Most Lecha - przebudowa  Foto: Google Street View

Wkrótce rozpocznie się dawno już zapowiadana przebudowa mostu Lecha. Dla kierowców tysięcy samochodów, które tędy przejeżdżają każdego dnia, oznacza to spore utrudnienia. Północna nitka jezdni na moście zostanie zamknięta w nocy z piątku 3 sierpnia na sobotę 4 sierpnia.

Stan techniczny mostu Lecha jest bardzo zły. Obiekt ten zostanie całkowicie rozebrany i wybudowany od nowa. Prace związane z rozbiórką rozpoczną się właśnie w sobotę 4 sierpnia.

Most jest fragmentem drogi krajowej nr 92. Odbywa się tędy ruch tranzytowy, więc zmiany organizacyjne w tym miejscu będzie miało wpływ na ruch także w innych miejscach.

Objazdy przebudowywanego mostu prowadzić będą przez drogi ekspresowe S5 i S11, drogę krajową nr 25, a także drogi wojewódzkie nr 305, 306, 466 oraz autostradę A2.

Jadąc przez most Lecha będziemy mieli do dyspozycji wyłącznie południową nitką, na której zorganizowany będzie ruch w obie strony.

Samochody mają wrócić na wybudowany most na przełomie stycznia i lutego 2020 roku. Niektóre prace, nie mające wpływu na przejezdność nowego mostu, będą odbywać się jeszcze do czerwca 2020 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View, PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz