POZnań

Regaty w centrum Poznania

Turystyczno - rekreacyjne regaty "Rzeczny Match Racing"  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Rekreacyjne regat “Rzeczny Match Racing” im. kpt. Tomka Adamczyka odbędą się pod koniec lipca na Warcie. Organizatorzy zbierają chętne załogi, które wystartują w zawodach.

Masz przynajmniej stopień żeglarza jachtowego? Łodzie klasy Omega nie są Ci obce? Zbierz załogę i zgłoś się do kolejnej edycji rekreacyjnych regat „Rzeczny Match Racing” im. kpt. Tomka Adamczyka! Jeśli sprawnie pokonacie wyznaczoną trasę i okażecie się lepsi od pozostałych, czekają na Was atrakcyjne nagrody. Zawody odbędą się w sobotę, 28 lipca br. na terenie Przystani Rzecznej w Starym Porcie – zachęcają organizatorzy.

Żaglówki w centrum Poznania to nadal niecodzienny widok, ale wraz z lokalnymi wodniakami, co roku staramy się przyzwyczajać do nich mieszkańców. Dlatego od trzech lat organizujemy regaty żeglarskie, w których mierzą się i specjaliści, i amatorzy. Wszystko po to, aby aktywnie wspólnie spędzić czas, dobrze się bawić i pokazać potencjał rzeki Warty.

Oficjalna część zawodów rozpocznie się o godz. 10:00 uroczystym podniesieniem bandery. Uczestnicy zostaną przyporządkowani do dwóch grup, a potem będą musieli jak najszybciej pokonać określony dystans. Poprawność wykonywanych manewrów zweryfikuje komisja sędziowska.

Poszczególni członkowie drużyn nie muszą mieć doświadczenia regatowego. Najważniejsze, żeby kapitan posiadał odpowiednie uprawnienia i umiejętności sterowania łodzią żaglową. W poprzednich edycjach startowały rodziny z kilkulatkami, a nawet załogi z czworonogami! Jeśli nie masz swojego zespołu – nic straconego. Wyślij swoje zgłoszenie, a my przyporządkujemy cię do grupy, która będzie miała wolne miejsce na pokładzie.

Aby się zapisać, zgłoś chęć udziału, wraz z liczbą osób, na adres info@sea-adventure.eu. Liczba załóg ograniczona! Pierwszeństwo startu mają ekipy, które zgłosiły swój akces za pośrednictwem poczty elektronicznej. Udział w regatach jest bezpłatny.

Program regat

09:30-09:50 – Przyjmowanie / potwierdzanie zgłoszeń
10:00 – Uroczyste otwarcie regat i losowanie jachtów
10:30 – Start do pierwszego wyścigu
Ok. 16:30 – Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz