POZnań

Od 1 września komunikacja dla uczniów za darmo

zdjecie z filmu promujacego bezplatną komunikację dla dzeci  Foto: UMP / materiały prasowe

Zbliża się koniec roku szkolnego i dwa miesiące wakacji. Od 1 września, czyli z dniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego, zacznie obowiązywać bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów mieszkających w Poznaniu.

Mamy nadzieję, że wprowadzenie bezpłatnych przejazdów przyczyni się w jeszcze większym stopniu do korzystania z transportu publicznego m.in. w dojazdach rodziców z dziećmi do szkół oraz podczas weekendów – mówi Piotr Snuszka, dyrektor Zarządu Transportu Miejkiego w Poznaniu.

Od 1 września 2018r. mieszkający w Poznaniu uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oraz innych typów szkół realizujących podstawę programową kształcenia ogólnego “podstawówek” i gimnazjów, będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów w strefie A – czyli na terenie miasta Poznania – na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Warunkiem korzystania z bezpłatnej komunikacji będzie okazanie ważnej legitymacji szkolnej z wpisanym miejscem zamieszkania w Poznaniu. Nie ma konieczności zapisywania informacji o uprawnieniu do bezpłatnych przejazdów na imiennej karcie PEKA, ale każdy uczeń może z takiej możliwości skorzystać. Karta PEKA będzie w takim przypadku – niezależnie od legitymacji szkolnej – dokumentem potwierdzającym prawo do darmowych przejazdów.

źródło: poznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: UMP / materiały prasowe

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz