Miód z Volkswagena

Autor: miarecki. Poznań, 15 Czerwca 2018

Cześć z liczącej 220 ha powierzchni zakładu Volkswagen Crafter we Wrześni zajmuje łąka miododajna. To właśnie na jej obszarze otwarto pasiekę z 25 ulami. Zebrany dzięki temu miód trafi do zakładowej kantyny. Jest to jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez przedsiębiorstwo na rzecz bioróżnorodności przyrodniczej.

Bioróżnorodność ma kluczowe znaczenie dla ewolucji oraz trwałości życia gatunków zwierząt i roślin. To właśnie dzięki niej zwiększa się odporność ekosystemów lądowych, morskich oraz słodkowodnych. Volkswagen Poznań, podobnie jak inne spółki Koncernu Volkswagen AG, angażuje się w inicjatywy wspierające bioróżnorodność.

W ramach działań w tym obszarze od maja 2018 część terenu nowopowstałej fabryki modelu VW Crafter zostało zamienione na łąkę miododajną, na której stanęło 25 uli. Jest to projekt przygotowany we współpracy z lokalnym pszczelarzem, którego zadaniem będzie dbanie o pasiekę. Zebrany miód trafi do sprzedaży w zakładowej kantynie.

Budowa pasieki to nie jedyne działania podjęte na rzecz bioróżnorodności przez Volkswagena w tym roku. W kwietniu z okazji 25- lecia istnienia Volkswagen Poznań pracownicy firmy wspólnie z Nadleśnictwem Babki oraz sąsiadami zakładu w Antoninku posadzili 25.000 drzew w okolicy fabryki. Wśród posadzonych gatunków znalazły się m.in. dąb bezszypułkowy, śliwa tarnina, czereśnia ptasia czy grusza pospolita i sosna zwyczajna.

Użyte w artykule zdjęcia: Volkswagen Poznań - materiały prasowe
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (2)

  1. Witam,

    Szukacie dla swojej pasieki miodarek, ale nie wiecie, którą wybrać, i jakie właściwości posiada każda z nich? Tutaj łatwo to sprawdzicie, przez porównywarkę (…) wszystko tam porównacie, każdy parametr, wielkość bębna, mocy, możliwości sterowania itp, bardzo przydatna rzecz. Jest to sprzęt marki Łysoń