100% udziałów sieci Piotr i Paweł dla TFI Capital Partners

Autor: irag. Poznań, 6 Marca 2018

Wszystkie udziały sieci sklepów Piotr i Paweł przejął fundusz TFI Capital Partners, jednak nie wydał na to nawet złotówki. Ma to ułatwić znalezienie inwestora branżowego dla poznańskiej spółki.

Piotr i Paweł to ostatni łakomy kąsek wśród polskich sieci handlowych – przekonywał Adam Chechłowski, Prezes Funduszu w wywiadzie dla Wiadomości Handlowych – naszym zadaniem jest ustabilizować sytuację, zapewnić finansowanie i wpłynąć w pozytywny sposób na poszukiwania inwestora.

Umowa inwestycyjna pomiędzy TFI Capital Partners a Piotrem i Pawłem Wosiami, została podpisana 1 marca. To właśnie wtedy zdecydowano, że wygodniej będzie, jeśli TFI będzie posiadało 100% udziałów w spółce. Ma to także ułatwić rozmowy z potencjalnymi inwestorami oraz z instytucjami finansowymi.

Jak dodaje Adam Chechłowski, fundusz jest gwarantem, że Piotr i Paweł nie rozmyśli się z poszukiwaniem inwestora. Zawarta transakcja ma być wyraźnym komunikatem i przystawieniem pieczęci, że inwestor branżowy zostanie wybrany.

Na podstawie wcześniejszej umowy TFI Capital Partners wsparł finansowo mającą problemy sieć sklepów Piotr i Paweł, jednak kwoty nie zostały ujawnione. Prezes Funduszu podkreśla jednak, że udzielone wsparcie to nie tylko sama gotówka.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe inwestora, fb.com / Piotr i Paweł
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (100% udziałów sieci Piotr i Paweł dla TFI Capital Partners)