Śrem

Czym palimy w piecach – będą kontrole

Dym z komina  Foto: fb Poznań.Antoninek / Agnieszka

Zapowiadane jest ocieplenie, ale nadal trwa sezon grzewczy. Niestety są osoby, które ogrzewając swoje domy palą w piecach nie tylko węgiel czy inne paliwa, ale również śmieci zatruwając nie tylko siebie, ale też sąsiadów i środowisko.

Urząd Miejski w Śremie w marcu przeprowadzać będzie kontrole w losowo wybranych nieruchomościach na terenie gminy. Będą one dotyczyć ewentualnego spalania odpadów w domowych kotłowniach.

Kontrole w zakresie termicznego przekształcania odpadów poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów, w szczególności w zakresie wykorzystywania odpadów jako opału do spalania w piecach, realizowane będą w trosce o zdrowie mieszkańców gminy oraz czyste powietrze atmosferyczne, którym wszyscy oddychamy – informuje Urząd Miejski w Śremie.

W marcu kontrole zaplanowano w miejscowościach Mechlin, Zbrudzewo, Psarskie, Mórka, Pysząca, a także w samym Śremie na ulicy Słonecznej, Kolberga, Ogrodowej, Tadeusza Kościuszki, Wiosny Ludów oraz na placu 20 Października.

Użyte w artykule zdjęcia: fb Poznań.Antoninek / Agnieszka

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Nie tylko czym palimy, ale też jak palimy!

    Paląc liście, mokre drewno czy mokry węgiel można kopcić bardziej niż paląc śmieci.
    Bardzo ważne jest rozpalanie od góry i dorzucanie od boku. Takie palenie produkuje bardzo małe ilości dymu, w przeciwieństwie do rozpalania od dołu i dorzucania od góry.

    Wprowadźmy zakaz kopcenia niezależnie od rodzaju używanego paliwa, tak jak w USA.
    Jak ktoś nie umie palić, to niech się nauczy, albo niech płaci kary.