Śrem

Basen po remoncie

Basen po remoncie  Foto: UM Śrem

Można już korzystać z wyremontowanego i powiększonego basenu, a także dodatkowych atrakcji w strefie rekreacyjnej. Inwestycja ta została sfinansowana z bejmów uzyskanych ze sprzedaży przez samorząd działki przy ulicy Zamenhofa.

Nowa pływalnia spełni oczekiwania amatorów sportów pływackich oraz osób, które preferują pływanie rekreacyjne – przekonują śremscy urzędnicy – główny basen ma długość 25 metrów i szerokość 12,5 metrów, gdzie wydzielono 6 torów pływackich.

Basen ten ma głębokość od 1,20 m do 2,00 metrów. Jest także strefa rekreacyjna dla dzieci, która ma powierzchnię 200 m². Jest tutaj zjeżdżalnia i różne urządzenia wodne dla małych i większych pociech. W specjalnym basenie można także rozpocząć naukę pływania.

W części odnowy biologicznej powstały łącznie 4 sauny w tym dwie suche, jedna parowa i jedna na podczerwień – dodają urzędnicy – tuż obok jest kącik wypoczynkowy i jacuzzi.

Wszystko to zostało po remoncie udostępnione mieszkańcom w poniedziałek (13.11).  Obiekt czynny jest w każdy dzień tygodnia od 6:30 do 22:00.

Użyte w artykule zdjęcia: UM Śrem

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz