K U L T U R A

Artyści i archeolodzy w Bramie Poznania

Brama Poznania  Foto: Tomasz Dworek

Studenci II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku UAP we współpracy ze studentami Instytutu Archeologii UAM wspólnie realizują projekt związany z historią, archeologią i pamięcią. Już pierwsze miesiące wspólnych działań pokazały, jak wiele zagadnień stanowi płaszczyznę wspólnych zainteresowań i otwiera przestrzeń do dyskusji; jak wciągająca i inspirująca jest podróż w przeszłość, zwłaszcza gdy wyrusza się w nią zaopatrzonym w instrumenty naukowe i otwarty umysł.

Efektem studenckich działań jest wystawa „Archeologia miejsca. Przedmioty wyobrażone”, która odbędzie się w Bramie Poznania. Zaprezentowany zostanie wybór najciekawszych prac, które w szeroki i swobodny sposób traktują postawiony temat; intymny i osobisty, analityczny, a czasem żartobliwy.

Wśród prezentowanych prac znajdą się przede wszystkim obiekty, ale także filmy wideo, rysunki i fotografie.

Wernisaż poprzedzi wykład Zofii Małkowicz, podczas którego opowie o tym, w jaki sposób i na jakich płaszczyznach współczesna sztuka może spotykać się z nauką taką jak archeologia, a także co z tego współdziałania może wynikać.

Podczas trwania wystawy, w niedziele 11 i 25 marca 2018 Brama Poznania zaprasza dodatkowo na warsztaty przygotowane przez studentów archeologii IA UAM a 18 marca 2018 – na oprowadzanie kuratorskie.

Artyści: Joanna Bajus, Joanna Bartkowiak, Maggie Weizhi Chen, Jan Dołgowicz, Damian Dudek, Karolina Galla, Joanna Januszewska, Liu Mingxin, Klaudia Pietrzak, Patrycja Plich, Aleksander Radziszewski, Patrycja Rutkowska, Iza Szulc, Szymon Tomaszewski, kuratorka: Anna Tyczyńska prof. UAP, as. Justyna Olszewska UAP

Wystawa czynna: 4 – 25 marca 2018 w Bramie Poznania. Wernisaż wystawy: 3 marca 2018 (sobota), godz. 16:00.

Użyte w artykule zdjęcia: PLOT, Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz