Piotr i Paweł i TFI Capital Partners

Autor: irag. Poznań, 22 Lutego 2018

Właściciele sieci sklepów Piotr i Paweł podpisali umowę z funduszem TFI Capital Partners, który wesprze spółkę finansowo. Nadal też będzie poszukiwany inwestor strategiczny.

Niespodziewane w branży ograniczenie przez ubezpieczycieli limitów na transakcje między sieciami handlowymi a dostawcami w naturalny sposób zwiększyło zapotrzebowanie na kapitał obrotowy także w naszym przypadku oraz wymusiło rozpoczęcie prac nad zwiększeniem efektywności operacyjnej. Dlatego jestem przekonany, że pozyskanie kompleksowego wsparcia ze strony TFI Capital Partners jest kolejnym kamieniem milowym w historii naszego rozwoju – powiedział Piotr Woś, jeden z właścicieli sieci Piotr i Paweł, cytowany we wspólnym komunikacie.

Sieć sklepów Piotr i Paweł kończy rozmowy z Bankiem Zachodnim WBK, ING Bankiem Śląskim i SGB-Bankiem w sprawie uruchomienia nowego finansowania handlowego. Sieć Piotr i Paweł jednocześnie kontynuuje, zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem i wraz z doradzającym jej Bankiem Zachodnim WBK, proces wyboru inwestora strategicznego.

Wsparcie finansowe ze strony TFI Capital Partners oraz know-how Grupy Capital Partners stabilizują sytuację sieci Piotr i Paweł, a wejście TFI Capital Partners w strukturę własnościową daje komfort optymalnego przeprowadzenia transakcji z jednym z rozważanych inwestorów branżowych, dla których sieć ta jest atrakcyjnym aktywem – dodał prezes TFI Capital Adam Chełchowski.

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr i Paweł

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (Piotr i Paweł i TFI Capital Partners)

  1. Może warto dodać, iż wojenka detaliczna sieci handlowych doszła, do ściany–jest na krawędzi promocji!
    Taniej już BYŁO!
    No chyba, że sieci handlowe wyszperały tajemną siłę roboczą….która będzie tyrać za darmoszkę 😛