Aglomeracja

Grupa wyłudzająca nieruchomości w rękach Policji

Pięcioosobowa grupa, która wyłudziła mieszkania, domy i grunty o wartości kilku milionów złotych, została zatrzymana przez poznańską Policję. Wśród zatrzymanych jest mężczyzna przeciwko któremu aktualnie w sądzie w Poznaniu toczy się proces w tzw. aferze mieszkaniowej z 2010 roku.

Na trop tej najnowszej sprawy policjanci wpadli wiele miesięcy temu. Do różnych policyjnych jednostek zaczęły zgłaszać się osoby, które czuły się oszukane. Schemat działania oszustów był podobny.

Pokrzywdzeni informowali o tym, że w celu uzyskania kredytów i pożyczek nawiązali kontakty biznesowe z przedstawicielami dwóch firm, a w efekcie tracili kontrolę nad nieruchomościami, które miały stanowić zabezpieczenie transakcji – wyjaśnia Andrzej Borowiak z wielkopolskiej Policji – sprawcy oszustw różnymi prawnymi zabiegami gwarantowali sobie możliwość odsprzedaży mieszkań, domów i gruntów, uzyskując wielomilionowe dochody.

Oszuści zrywali przy tym wszelkie kontakty z pokrzywdzonymi osobami. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 5 osób, a aresztowania przeprowadzono w Poznaniu i podpoznańskich miejscowościach. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą przekazali materiał dowodowy do Prokuratury Okręgowej, która w sierpniu br. wszczęła śledztwo.

Na podstawie nakazów prokuratorskich, ale również z osobistym udziałem dwóch prokuratorów, dzisiaj rano grupy realizacyjne weszły do mieszkań, biur i innych miejsc, a także zabezpieczono materiał dowodowy jak dokumenty, sprzęt informatyczny – dodaje Andrzej Borowiak – zatrzymano także osoby podejrzane, a na podstawie materiału dowodowego, zostaną im ogłoszone zarzuty.

Najprawdopodobniej zostaną złożone wnioski o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.

Użyte w artykule zdjęcia: sxc

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz