BizNews

Beyond z kolejnym certyfikatem bezpieczeństwa

Beyond  Foto: materiały prasowe

Działające w Poznaniu centra danych Beyond otrzymały niezwykle ważne certyfikaty ISO 27001:2013. Firma robi wszystko, by ustrzec się wpadki, do której doszło tutaj kilka lat temu, gdy doszło do poważnej awarii. Wtedy ucierpiały m. in. duże serwisy internetowe, które korzystały z usług Beyond.

Wszystko działo się w 2012 roku, ale od tamtego czasu firma cały czas się rozwija. Wyciągnęła też z pewnością wnioski z tej wpadki, która może zdarzyć się każdemu. Oba centra danych Beyond działające w Poznaniu właśnie pomyślnie przeszły audyt ISO 27001:2013. Norma ta określa zbiór wymagań koniecznych przy wdrożeniu systemu bezpieczeństwa informacji w firmie. To już kolejny certyfikat, który potwierdza starania spółki o odpowiednią ochronę przechowywanych tutaj danych.

Chcemy, aby wdrożony międzynarodowy standard ISO 27001:2013 stanowił dodatkowe potwierdzenie naszej wiarygodności i fachowości w oczach klientów, partnerów i udziałowców – przekonuje Bartłomiej Danek, wiceprezes spółki.

Jak informuje Beyond norma określa 11 obszarów bezpieczeństwa, którymi są m.in. polityka bezpieczeństwa, zarządzanie systemami i sieciami, kontrola dostępu, zarządzanie ciągłością działania czy utrzymanie systemów informatycznych. Potwierdza także, że w firmie stosuje się odpowiednie procedury wewnętrzne i dba o poufność, dostępność oraz integralność wszelkich informacji. Zarówno tych, które dotyczą klientów, ale także związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa.

Nasze podejście do bezpieczeństwa jest bardzo kompleksowe, dlatego podjęliśmy decyzję o wdrożeniu systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnym z normą ISO 27001:2013 – dodał Bartłomiej Danek – zabezpieczyliśmy w ten sposób obszar organizacyjny, wyznaczając konkretne działania, jakie pracownicy muszą podjąć np. w przypadku wystąpienia incydentu związanego z bezpieczeństwem informacji.

Firma Beyond powstała w Poznaniu w 2005 roku oferując m. in. takie usługi jak kolokacja, chmura obliczeniowa, infrastruktura dedykowana czy kompleksowa administracja IT. Oba centra danych tej spółki znajdują się w Poznaniu, a ich łączna powierzchnia to 12.800 m².

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz