Sport

Patrioci awansują do PLFA I

Patrioci Poznań - Tytani Lublin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Jeszcze przed rokiem Tytani rywalizowali na pierwszoligowych boiskach. Aby powrócić do PLFA I musieli wybrać się na daleki wyjazd do Poznania i pokonać świeżo upieczonych zwycięzców grupy północnej, Patriotów. Gospodarze jak zwykle przyciągnęli na trybuny Stadionu Golęcin sporą ilość kibiców, która od początku wspierała ich głośnym dopingiem. Choć teoretycznie doświadczenie było po stronie rywala, Patrioci od samego początku dyktowali tempo gry. Pierwsze punkty zaliczyli za sprawą safety. Defensywa wywierała na rywalu sporą presję i szybko zmusiła go do popełnienia kluczowego błędu.

Nieco później swój festiwal rozpoczęła niepowstrzymana poznańska formacja ataku. Na pozycji rozgrywającego spokojem imponował Witold Gajewski, a punkty zdobywali odpowiednio: Tomasz Gajewski, Viacheslav Fedorov, Maurycy Wawrzyniak i aż trzykrotnie Jan Budziński. Prowadzenie gospodarzy rosło w szybkim tempie, a Tytani nie byli w stanie przeciwstawić się skutecznie usposobionym rywalom. W ostatniej kwarcie udało im się zdobyć honorowe punkty za sprawą Mateusza Majewskiego, jednak było to zdecydowanie zbyt mało, aby zawalczyć o wygraną. Szczęśliwie porażka nie zamyka Tytanom drogi do PLFA I. Świetny sezon zasadniczy zapewnił lublinianom miejsce w meczu barażowym, na który wybiorą się do Bydgoszczy, by zmierzyć się z Archers. Patrioci już teraz mogą świętować wejście do pierwszej ligi. W meczu półfinałowym zagrają na wyjeździe z Crusaders.

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Długo pracowaliśmy na awans, a smaczku dodaje fakt, że w Poznaniu znowu będą derby. Sukcesy trzeba świętować, wiec w niedziele po meczu to uczciliśmy. Ale z poniedziałkiem zaczął się nowy tydzień i wracamy do dalszej pracy żeby zrealizować nasz duży cel! Wydaje mi się, ze największy wpływ na ten sukces to fakt, że jesteśmy DRUZYNĄ. Pojawiły się braterskie więzi, wsparcie i szacunek. Jestem w Patriotach od pierwszego sezonu i wcześniej tego nie widziałem. Jeżeli chodzi o Tytanów, nasi trenerzy bardzo dobrze opracowali ich nagrania i wiedzieliśmy co zagrają. Byliśmy gotowi, lecz liczyliśmy na większy opór, tym bardziej ze Tytani mówili w zapowiedzi o wystawieniu najmocniejszego składu – powiedział Damian Banaszak, defensywny liniowy Patriotów Poznań.

Patrioci to bardzo solidna drużyna grająca całkiem złożony futbol, szczególnie wziąwszy pod uwagę, jak wielu młodych zawodników mają w swoich szeregach. Drużyna na pewno zapracowała sobie na to, tworząc świetną bazę dla juniorów i to procentuje. Co prawda brakuje im jeszcze odrobiny klasy na boisku, ale być może i to przyjdzie z czasem. Nam zabrakło w tym meczu wszystkiego – energii, agresji, egzekucji i skupienia. Rozpoczęliśmy słabo i szybko daliśmy zepchnąć się do głębokiej defensywy. Patrioci bezlitośnie punktowali nas swoją grą podaniową, dokładając do tego niezłe biegi. Nasza ofensywa również miała spore problemy z przesuwaniem się w głąb pola rywala, co w połączeniu z głupimi stratami zaowocowało wysoką porażką. Teraz czeka nas chwila przerwy, by odpocząć od trudów sezonu, a w październiku zadecydują się nasze dalsze losy – powiedział Andrzej Jakubiec, koordynator ofensywy Tytanów Lublin.

Patrioci Poznań – Tytani Lublin 51:8 (9:0, 21:0, 14:0, 7:8)

I kwarta
2:0 safety po tym jak piłka wypadła poza pole punktowe Tytanów po nieudanym snapie
9:0 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt, Maurycy Wawrzyniak)

II kwarta
16:0 przyłożenie Jana Budzińskiego po 6-jardowej akcji podaniowej Witolda Gajewskiego (podwyższenie za jeden punkt, Maurycy Wawrzyniak)
23:0 przyłożenie Viacheslava Fedorova po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt, Maurycy Wawrzyniak)
30:0 przyłożenie Jana Budzińskiego po 10-jardowej akcji podaniowej Witolda Gajewskiego (podwyższenie za jeden punkt, Maurycy Wawrzyniak)

III kwarta
37:0 przyłożenie Maurycego Wawrzyniaka po 15-jardowej akcji podaniowej Witolda Gajewskiego (podwyższenie za jeden punkt, Maurycy Wawrzyniak)
44:0 przyłożenie Jana Budzińskiego po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt, Maurycy Wawrzyniak)

IV kwarta
51:0 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 12-jardowej akcji podaniowej Joachima Kruegera (podwyższenie za jeden punkt, Maurycy Wawrzyniak)
51:8 przyłożenie Mateusza Majewskiego po 60-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty, Artur Czarnik)

MVP meczu: Formacja defensywna Patriotów Poznań

Tekst: Daiwd Biały Biuro Prasowe PLFA

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz