Grunwald

Poszukiwany złodziej tabletu

Tablet  Foto: William Iven

Jak się okazuje nowoczesne urządzenia mogą pomóc w ustaleniu złodzieja, który je sobie przywłaszczył. Szkieły z Poznania próbują ustalić kim jest złodziej tabletu skradzionego z samochodu.

Do włamania do samochodu doszło na poznańskim Grunwaldzie w sobotę 22 lipca. Z samochodu skradziono wtedy między innymi tablet.

Jego prawowity właściciel skorzystał z jednego z programów zabezpieczających w pewien sposób urządzenie.

Urządzenie miało zainstalowaną funkcję Capture Cam która podczas próby wpisania nieprawidłowego pinu robi zdjęcia – wyjaśnia Maciej Święcichowski z poznańskiej Policji – to właśnie ten program zarejestrował wizerunek mężczyzny, który kilkukrotnie, nieudolnie, próbował złamać kod dostępu.

Publikujemy jego zdjęcia za zgodą Policji, która prosi osoby mogące mieć informacje na temat prawdopodobnie złodzieja ze zdjęcia o kontakt. Można w tej sprawie zadzwonić na czynne całą dobę numery telefonów 61 84 12 211 lub 997.

Różni producenci smartfonów czy tabletów oferują różne sposoby ich zabezpieczenia przed używaniem przez niepowołane osoby. Może to być robienie zdjęć tak jak w tym przypadku, bądź zdalne wyłączenie urządzenia czy nawet jego namierzanie. Warto jak widać z tych funkcji korzystać.

Użyte w artykule zdjęcia: William Iven

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz