Grunwald

Krewki pasażer autobusu złapany

Napastnik zatrzymany  Foto: monitoring

Mężczyzna zaatakował jednego z pasażerów autobusu nocnego jadącego przez Łazarz. Napastnika zarejestrowały kamery monitoringu, a jego wizerunek był publikowany w mediach. Policjanci chcieli ustalić kim jest.

Do pobicia doszło na terasie pomiędzy Rynkiem Łazarskim i skrzyżowaniem Głogowskiej z Hetmańską w nocy z 22 na 23 czerwca około północy. Mężczyzna, którego wizerunek jest w tej chwili już zamazany, zaatakował jednego z pasażerów i uderzając go głową złamał mu nos.

O pobiciu w autobusie i poszukiwaniu napastnika pisaliśmy tutaj. Po opublikowaniu zdjęć na których widać podejrzanego na komisariatach rozdzwoniły się w tej sprawie telefony.

Otrzymaliśmy wiele sygnałów od mieszkańców Poznania, za które dziękują, dotyczących prawdopodobnych danych personalnych tego człowieka – informuje Maciej Święcichowski z poznańskiej Policji – wszystkie były dokładnie sprawdzane.

Zdjęcia napastnika otrzymali również operatorzy monitoringu miejskiego. To właśnie jeden z nich obserwując co dzieje się w mieście rozpoznał mężczyznę i o wszystkim poinformował policjantów.

Napastnikiem okazał się 35-letni mieszkaniec Poznania, który został zatrzymany przez szkiełów* na jednej z ulic.

Za swój czyn odpowie przed sądem – dodaje Maciej Święcichowski – za przestępstwo, o które jest podejrzany kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

*szkieł – to w gwarze poznańskiej policjant

Użyte w artykule zdjęcia: monitoring

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz