Sport

Sobota z lacrosse na Golęcinie

Lacrosse: Poznań Hussars - Ravens Łódź  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dobra informacja nie tylko dla fanów lacrosse ale dla wszystkich miłośników sportu i aktywności na świeżym powietrzu. Już w najbliższą sobotę, 10 czerwca, w Poznaniu na stadionie Golęcin przy ul. Warmińskiej 1, odbędą się dwa spotkania w ramach Polskiej Ligi Lacrosse w wydaniu kobiet i mężczyzn. Początek o godzinie 13:00.

W pierwszym meczu damska drużyna Poznań Hussars Ladies zmierzy się z aktualnymi Mistrzyniami Polski Kosynierkami Wrocław. Szykuje się bardzo widowiskowe i zacięte spotkanie dwóch najlepszych polskich drużyn. W obecnym sezonie to Poznanianki częściej trafiały do bramki Wrocławianek, ale Kosynierki są bardzo doświadczonym i utytułowanym zespołem i z całą pewnością mają apetyt na zwycięstwo. Dodatkowych emocji dodaje fakt, że jest to ostatni mecz przed wielkim finałem ligi, w którym te dwie drużyny również się spotkają i zawalczą o tytuł Mistrza Polski. Triumf w Poznaniu podbuduje zwycięską drużynę tuż przed finałowym starciem.

Z perspektywy kibica, damski lacrosse jest atrakcyjny, nie tylko z uwagi na ciekawą grę ale również z uwagi na fajne dziewczyny, których nie zabraknie podczas sobotniego wydarzenia. Tym bardziej zapraszamy!

Z kolei dla miłośników bardziej kontaktowej gry, ciekawym będzie mecz, który rozegra męska sekcja Poznań Hussars. Tym razem przeciwnikiem będzie drużyna Legionu z Katowic, z którą zmierzą się o 5 miejsce w końcowej klasyfikacji ligi. Poznaniacy już dwukrotnie zwyciężali z drużyną z Katowic i tym razem liczą na zwycięstwo, sumiennie trenując i rozwijając swoje umiejętności.

Męski lacrosse to super widowisko, pokaz siły, zwinności i dynamiki. Chłopakom z Poznania z pewnością przyda się solidny doping, który pomoże w starciu z Katowiczanami. Początek spotkania, po meczu dziewcząt, o godzinie 15.

Stawką sobotniego spotkania jest piąte miejsce w Polskiej Lidze Lacrosse. Naszym przeciwnikiem będzie dobrze nam znana drużyna z Katowic – Legion. Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego spotkania; dwukrotne zwycięstwo w sezonie zasadniczym w połączeniu ze stałym rozwojem umiejętności naszych zawodników podczas treningów i zgrupowań kadry narodowej sprawiają, że jestem spokojny o wynik tej rywalizacji. Poza samym zwycięstwem istotny dla mnie będzie styl w jakim tego dokonamy. Chciałbym aby moi zawodnicy od początku dyktowali tempo i wdrażali naszą filozofię gry. – Kacper Jankowski, trener Poznań Hussars

Serdecznie zapraszamy wszystkich na to niewątpliwie ciekawe wydarzenie! Ciebie też! Zabierz rodzinę, przyjaciół, znajomych, sąsiadów, kolegów, koleżanki i spędź czas na świeżym powietrzu, ciesząc oko lacrossem. Emocje i dobra zabawa gwarantowane! Przyjdź i wesprzyj nas głośnym dopingiem. Do zobaczenia!

Tekst: Anna Walas

Mecz Lacrosse: Poznań Hussars – Legion Katowice 7:2 – Poznań 18.03.2017 r.
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz