Najlepsi w Ekstraklasie

Autor: bigbiciq. Poznań, 6 Czerwca 2017

Podczas Gali Ekstraklasy podsumowano tegoroczne rozgrywki LOTTO Ekstraklasy. Mistrzostwo Polski obroniła Legia Warszawa, choć losy tytułu ważyły się dosłownie do ostatniej minuty. W 37. kolejce cztery najlepsze drużyny mierzyły się w bezpośrednich starciach i każda nich wciąż miała realne szanse na triumf i grę w eliminacjach Ligi Mistrzów UEFA. Ostatecznie, po remisach w Warszawie oraz Białymstoku, zachowany został układ tabeli z przedostatniej kolejki.

23 maja, podczas obrad w siedzibie CANAL+, Kapituła złożona z ekspertów piłkarskich wybrała nominowanych do nagród dla najlepszych piłkarzy i trenera tegorocznych rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Zwycięzców wybrali sami piłkarze – zawodnicy, będący w kadrze klubu Ekstraklasy, mogli oddać głos na swojego faworyta w każdej kategorii (nie można było głosować na siebie lub kolegów z drużyny).

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Bramkarz Sezonu 2016/17: Matus Putnocky (Lech Poznań)
Obrońca Sezonu 2016/17: Maciej Dąbrowski (Legia Warszawa)
Napastnik Sezonu 2016/17: Marcin Robak (Lech Poznań)
Pomocnik Sezonu 2016/17: Vadis Odjidja-Ofoe (Legia Warszawa)
Trener Sezonu 2016/17: Maciej Bartoszek (Korona Kielce)
Odkrycie Sezonu 2016/17: Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów)

Podczas Gali Ekstraklasy nagrodzono także najlepszych snajperów – w tym sezonie Królami Strzelców zostali ex aequo Marcin Robak (Lech Poznań) i Marco Paixao (Lechia Gdańsk), którzy zdobyli po 18 goli. W najważniejszej kategorii Piłkarza Sezonu nie było nominowanych, a wyboru dokonano spośród wszystkich zawodników występujących w LOTTO Ekstraklasie w sezonie 2016/2017. Statuetka powędrowała do Vadisa Odjidja-Ofoe (Legia Warszawa).

Dodatkowo, podczas Gali Ekstraklasy, statuetkę odebrał zdobywca największej liczby punktów w popularnym programie „Turbokozak” – Radosław Majewski z Lecha Poznań.

Najlepsi kibice na świecie
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.