Król parku jest tylko jeden!

Autor: irag. Poznań, 21 Kwietnia 2017

Jubileusz 60-lecia Wielkopolskiego Parku Narodowego zostanie zainaugurowany w najbliższy weekend. Z tej okazji zorganizowana zostanie impreza sportowa Król Parku. Odbędzie się między innymi bieg na 60 kilometrów, ale będą też inne atrakcje i dyscypliny, w których uczestniczyć mogą wszyscy. Swój udział zapowiedziało ponad 800 biegaczy z całej Polski!

Wielkopolski Park Narodowy został utworzony 15 km na południe od Poznania 16 września 1957. Na jego stosunkowo niewielkiej przestrzeni znajduje się 11 jezior, a schronienie znajduje aż 220 gatunków ptaków, ponad 40 gatunków ssaków i 34 gatunków ryb.

Pomysł zorganizowania biegu na 60 kilometrów z okazji 60-lecia Wielkopolskiego Parku Narodowego narodził się pod koniec ubiegłego roku. To wspólna inicjatywa dyrekcji Parku, władz Gminy Mosina, pracowników OSiR oraz miłośników biegania.

Sympatycy biegania w kontakcie z przyrodą będą mogli zmierzyć się z 60 kilometrową trasą, a dla zawodników, którzy planują pokonać półmaraton będzie czekała trasa o długości 21 km – zapowiadają organizatorzy – ale to jeszcze nie koniec, ponieważ dla osób, które preferują inną formę rywalizacji organizatorzy przygotowali 10 km trasę w ramach Grand Prix WPN w Nordic Walking.

Król ParkuStart i meta biegów zorganizowane zostały bezpośrednio przed siedzibą Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach oraz Muzeum Przyrodniczym. Dzięki czemu będziemy mieli możliwość uczestniczyć w rodzinnym pikniku sportowym z widokiem na jezioro Góreckie.

Uczestnictwo w biegu będzie też doskonałą okazją, by zwiedzić cały obszar Wielkopolskiego Parku Narodowego. Trasa głównego biegu, na 60 kilometrów,  przygotowana przez organizatorów jest dość trudna, ale niezwykle malownicza.

Na wszystkich gości czekają nie tylko sportowe emocje. Będą także różne animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami oraz zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego.

Inauguracja obchodów 60-lecia Wielkopolskiego Parku narodowego rozpocznie się w Jeziorach w sobotę 22 kwietnia o godzinie 8:30 i potrwa do 17:30.

 

Program minutowy:

8:30 – start Ultramaratonu – 60 km

10:30 – start Półmaratonu – 21 km

10:45 – start Nordic Walking – 10 km

Użyte w artykule zdjęcia: materialy prasowe / Alicja Niemiec, Król Parku

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.