K U L T U R A

Hot Water promuje koncertowo nową płytę

Poznańska grupa Hot Water wraca po przerwie z nową płytą Elektryczny kot. Był już koncert, który mogliśmy usłyszeć w radiowej Trójce, a teraz będzie okazja do posłuchania zespołu na żywo w Poznaniu.

Po latach lepszych i gorszych, po upadkach i podnoszeniu się od nowa, po doświadczeniach, które zainspirowały nowe dźwięki i teksty utworów – zachęcają organizatorzy poznańskiego koncertu – Hot Water proponuje na nowo ciepłą kąpiel…

Płytę promował singiel Anioł. Powstał również teledysk do utworu Nie poganiaj. Na płycie znalazło się dziesięć nowych kompozycji. Większość z nich ma wyjątkowe brzmienie unikalnych gitarowych cigar-boxów Mrs. S and Mr.S. customowych cacuszek, stworzonych specjalnie dla Maćka Sobczaka przez firmę Tone Zone.

Muzycy od prawie trzydziestu lat stanowią podstawy sceny muzycznej Poznania – przypominają organizatorzy tego muzycznego wydarzenia – Hot Water już w latach 90-tych koncertowało w klubach, halach i na uznanych festiwalach rockowych i bluesowych m.in. Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Jazz Fair czy Rawa Blues.

Hot Water ma też na swoim koncie kilka supportów między innymi przed Joe Cockerem, Colloseum oraz Jackiem Brucem. Zespół doceniany jest zarówno przez muzyków, krytyków jak i publiczność.

Koncertowali z nimi między innymi Małgorzata Ostrowska, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Waglewski, Krzysztof Ścierański, Michał Urbaniak, Tadeusz Nalepa, Taj Mahal, Andrzej Wodziński, Zbigniew Wrombel, Bartek Szopiński, Andrzej Trzeciak, Thomas Feldmann czy Christian Rannenberg.

Na poznański koncert grupy Hot Water zapraszamy do klubu Blue Note w piątek 3 lutego o godzinie 20:00. Bilety kosztują 35,00 zł na miejsca stojące i 45,00 zł na miejsca siedzące.

Hot Water

Użyte w artykule zdjęcia: Copyright: re.publik.pl,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz