Ważne zwycięstwo SKF-u

SKF Politechnika – Spójnia 3:1 - Poznań 14.01.2017 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
SKF Politechnika – Spójnia 3:1 - Poznań 14.01.2017 r.

Po serii czterech porażek z rzędu zawodniczki SKF-u przełamały złą passę. Poznanianki wygrały ze Spójnią 3:1.

Poznanianki dobrze weszły w pierwszego seta, którego już od początku prowadziły by finalnie zwyciężyć 25:18. Początek drugiej odsłony spotkania nie zapowiadał niczego nadzwyczajnego, gdyż gospodarze prowadzili 5:0. jednak w tym momencie doszło do załamania, a zawodniczki Spójni doprowadziły do remisu 5:5. Dalej obie drużyny zacięcie walczyły o punkty, jednak większym spokojem wykazały się zawodniczki Spójni, które wygrały drugiego seta 21:25, doprowadzając do remisu w meczu. Trzecia odsłona to od początku wyrównana i mocna walka z obu drużyn. Jednak w połowie trzeciego seta to poznanianki przejęły inicjatywę i wygrały go 25:17. W czwartym secie obie drużyny z początku toczyły wyrównany bój, jednak przy stanie 10:10, to miejscowe wypracowały wynik 16:11, który ostatecznie przełożył się na zwycięstwo w tym secie 25:20 i w całym meczu 3:1

SKF Politechnika Poznańska – KS Spójnia Stargard 3:1 (25:18, 21:25, 25:17, 25:20)