Puszczykowo

Artystyczny przystanek – gdzie stanie tym razem?

Przystanek Artystyczny - Suchy las  Foto: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski

Pierwszy w Polsce Artystyczny Przystanek otwarto w Suchym Lesie pod koniec ubiegłego roku. Właśnie ruszyła kolejna edycja konkursu, którego efektem będą kolejne ciekawe i funkcjonalne przystanki.

Konkurs Artystyczny Przystanek został zorganizowany przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski we współpracy z firmą A2HM i Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu po raz pierwszy w 2016 roku. Zgłoszono do niego ponad 50 lokalizacji, a pierwszym laureatem została Gmina  Suchy Las, gdzie w grudniu otwarto pierwszy artystyczny przystanek. Autorami zwycięskiego projektu są Justyna Burkiewicz i Paweł Mikołajczyk z poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego.

Celem konkursu jest wyłonienie lokalizacji, na której wybudowana zostanie wiata rowerowa wraz z małą architekturą wokół głównej konstrukcji, według projektu przygotowanego przez zespół studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – wyjaśniają organizatorzy.

Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja tego konkursu. Przystąpiło do niego między innymi Puszczykowo. Władze miasta mają nadzieję, że do przygotowania zgłoszeń włączą się również mieszkańcy.

Wszystkich chętnych prosimy o wskazanie najlepszej według nich lokalizacji takiego Artystycznego Przystanku lub kilku miejsc wraz z opisem i ewentualnym zdjęciem – wyjaśniają władze Puszczykowa.

Opis zgłaszanych lokalizacji powinien zawierać adres, opis otoczenia, rys historyczny i atuty lokalizacji, gdyż to właśnie najciekawszy opis będzie oceniany w konkursie, a najlepszy zostanie nagrodzony darmowym projektem i montażem wiaty rowerowej.

Zgłoszenia można przesyłać na adres hahula@puszczykowo.pl do dnia 31.01.2017 roku, a najlepsze propozycje zostaną włączone do zgłoszeń przygotowywanych przez Urząd Miasta.

Przystanek Artystyczny - Suchy las

Użyte w artykule zdjęcia: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski / Damian Torba, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium