POZnań

Otwarty Market – świąteczne zakupy w stylu slow

Pierwsza edycja Otwartego Marketu przyciągnęła tłumy poznaniaków zainteresowanych zakupem oryginalnych przedmiotów. Świąteczna edycja wydarzenia odbędzie się w przyszłym tygodniu w Starej Rzeźni na Garbarach.

Otwarty MarketOtwarty Market powraca, by znów dać szansę na zrobienie świątecznych zakupów z dala od zatłoczonych centrów handlowych. Choć spodziewać się należy licznych stoisk z zabawkami, książkami, biżuterią, a także kosmetykami i modą, to lista straganów i stoisk jest znacznie dłuższa.

Filip Wojsznis i Agnieszka Korecka – stojący za ideą Otwartego Marketu – nie kryją, że zależy im na stworzeniu alternatywy dla wielkich galerii, gdzie wszystko odbywa się w stresie i pośpiechu. Zamiast tego proponują swobodniejszą i dzięki temu autentyczną atmosferę.

Organizując Otwarty Market, jeszcze lokalnie, na Jeżycach, zależało nam by stworzyć miejsce gdzie każdy może przyjść i albo kupić coś wprost od producenta, albo po prostu przyjemnie spędzić czas w towarzystwie sąsiadów – mówi Filip.

Ponieważ liczbę uczestników poprzedniej, świątecznej odsłony Marketu organizatorzy szacują na 25 tys., zdecydowali się w tym roku na poszerzenie jego formuły. Świąteczne wydarzenie odbędzie się więc w halach Starej Rzeźni.

Na chcących odpocząć od zakupów czeka strefa gastronomiczno-rozrywkowa. Można się tam zrelaksować przy nastrojowej muzyce, spróbować świątecznych potraw oraz napić czegoś rozgrzewającego. Atmosferę tworzyć będą piękne dekoracje, kolorowe lampki i pachnąca choinka – mówi Agnieszka Korecka

Z myślą o najmłodszych organizatorzy zaprosili Świętego Mikołaja. Przybywa on z gromadką wesołych elfów, które specjalnie dla dzieci przygotowały okolicznościowe przedstawienie, gry, tańce i zabawy. Pomocnicy Mikołaja pomogą również w pakowaniu prezentów.

Otwarty Targ – 10-11 grudnia. Wstęp na wydarzenie kosztuje 5 zł. dla osoby dorosłej, zaś dla dzieci do lat 12 darmowy.

Otwarty Market

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz