POZnań

Kardiolodzy obradowali w Poznaniu

Międzynarodowy Kongres Kardiologiczny w Poznaniu  Foto: materiały prasowe

Swoje obrady w Poznaniu zorganizowali nie tylko stomatolodzy debatując podczas światowego kongresu, o problemach serca rozmawiali także kardiolodzy. Tysiące uczestników XX Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego miało możliwość wymienić się doświadczeniami, wiedzą i wsparciem merytorycznym.

Międzynarodowy Kongres Kardiologiczny w Poznaniu

4,5 tys. wszystkich uczestników, którzy brali udział w kongresie, ogromna ilość wydarzeń w wielu salach – to był po poznańsku zorganizowany kongres – mówił prof. Romuald Ochotny

Uczestnicy wydarzenia uczestniczyli w 131 tematycznych sesjach, ale także w konsultacjach za pomocą multimedialnej aplikacji, która pozwalała na zadawanie pytań i na głosowanie.

Został utrzymany międzynarodowy charakter kongresu – wykłady specjalistów z Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, dyskusje kuluarowe i podczas sesji na pewno pozwolą polepszyć wiedzę o diagnostyce i leczeniu chorób serca i naczyń – podkreślał prof. Przemysław Mitkowski.

Kardiolodzy podczas spotkań z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia zwracali uwagę na problemy z wyceną usług i konieczność weryfikacji obowiązujących świadczeń. Lekarze obawiają się zahamowania aktualnego wypracowanego poziomu leczenia dla polskich pacjentów

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz