Poznań Business Run 2016

Autor: bigbiciq. Poznań, 4 Września 2016

Poznań Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety 5 x 3,8km – organizowany na rzecz podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Jest to także część Poland Business Run – ogólnopolskiej imprezy, która 4 września 2016, wystartowała jednocześnie w różnych miastach Polski. W poznaniu w biegu uczestniczyło 600 drużyn, co oznacza, że na starcie na poznańskiej Cytadeli spotkało się 3000 biegaczy. W tym biegu nie chodzi o wyniki sportowe, ale o pomoc innym. Niemniej warto zaznaczyć, że najszybsi na tej trasie należeli do zespołu MMKa, za nimi uplasowali się członkowie zespołu ENEA1, a brązowy medal zdobyła grupa Cybina Team 1. Gratulujemy wszystkim biegaczom, którzy ukończyli ten bieg.

Beneficjentami tej edycji są: Sławek Szepielak, który stracił nogę w wieku 12 lat z powodu choroby nowotworowej. Mimo przebytej chemioterapii, amputacja była konieczna. Teraz ma 27 lat, ZUS odmówił mu prawa do pobierania renty a proteza nie była wymieniana przez ostatnich 7 lat. Potrzebuje protezy ponieważ jego praca, mimo tego, iż za minimalną krajową pensje, wymaga od niego maksymalnego wysiłku; Łukasz Mamcarz – w 2009 roku podczas jazdy motocyklem uległ wypadkowi, w wyniku którego stracił lewą nogę. Po wypadku spędził 3 tygodnie na oddziale rehabilitacyjnym gdzie uczył się chodzić na nowo. Przez kolejne lata za rehabilitacje służył mu sport. Już po 4 miesiącach zdobył swój pierwszy medal na Halowych Mistrzostwach Polski, a po 8 miesiącach zadebiutował na arenie międzynarodowej w skoku w wzwyż, gdzie ustanawiał kolejne rekordy życiowe. W 2012 r ustanowił on obecny rekord Europy oraz zdobył brązowy medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie; Michał Żyliński – uległ wypadkowi, który na krótką chwilę powstrzymał jego pozytywną energię- podczas jazdy na snowboardzie doszło do upadku, który spowodował zerwanie rdzenia kręgowego. Michał potrzebuje pilnej rehabilitacji oraz zakupu specjalistycznego sprzętu, by mógł on wrócić do swego normalnego życia.

Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (2)