Zieliniec

Przedszkole oblężone przez dziki

dzik  Foto: sxc

Gzuby i wychowawcy przedszkola w Zielińcu gości. Tym razem byli to goście nieproszeni, a na dodatek wzbudzający strach. Rodzinka dzików spacerująca przed wejściem do przedszkola wyglądała groźnie.

Nie możemy wyjść z przedszkola, jesteśmy oblężeni przez rodzinkę dzików! – zaalarmowali strażników miejskich wychowawcy z przedszkola przy ul. Sośnickiej.

Ta dzika rodzina spacerowała przed wejściem do budynku, zatem trzeba było zachować ostrożność. Na pomoc natychmiast ruszyli strażnicy Eko Patrolu.

Panowie przyjechali do nas w 10 minut i przepłoszyli zwierzęta, które wróciły do lasu – relacjonuje Iwona Trajgas, Dyrektor Przedszkola.

Przedszkole sąsiaduje z lasami i jeziorem, zatem pojawianie się tutaj dzikich zwierząt może się powtarzać. By uniknąć niebezpiecznych sytuacji trzeba pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad.

Dzikich zwierząt nie należy dokarmiać, dotykać, drażnić czy szczuć psami – przypomina Przemysław Piwecki z poznańskiej Straży Miejskiej – jeżeli podchodzą do zabudowań mieszkalnych należy nas poinformować.

Wizytę w przedszkolu strażnicy wykorzystali by opowiedzieć nieco o swojej pracy gzubom. Nie trwało to zbyt długo, bo dostali wezwanie na ul. Nad Bogdanką, gdzie mieszkańcy prosili o pomoc dla lisa.

Przedszkole oblężone przez dziki

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz