Towarzyskie 1:0 w meczu Polska – Serbia

Mecz towarzyski: Polska - Serbia 1:0 - Poznań 23.03.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Towarzyski mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Serbii rozegrano w Poznaniu na Inea Stadionie 23 marca 2016 roku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, 1:0. Foto: Pawel Rychter

To nie był najpiękniejszy mecz. Tak krótko można podsumować całe 90 minut, jakie oglądaliśmy na Inea Stadionie podczas meczu towarzyskiego Polska – Serbia. Gdyby nie bramka Błaszczykowskiego w 29. minucie, to myślę, że spotkanie mogło by się zakończyć sprawiedliwym 0:0.

Każdy z zespołów starał się znaleźć błąd w obronie przeciwnika i wykorzystać to na swoją korzyść. Polakom udało się to raz. Serbowie pod koniec spotkania mieli kilka szans, które można było zamienić na bramki. Na szczęście najjaśniejszymi punktami dzisiejszego meczu byli bramkarze Reprezentacji Polski – Fabiański i Szczęsny.

Jak wspominałem graliśmy przeciwko bardzo silnej drużynie. Szkoda że przegraliśmy, ale przeciwnik był bardzo dobrze przygotowany. Dodatkowo niesiony dopingiem kibiców. Po stracie bramki zbaarakło nam wiary, w poprawienie wyniku. Myślę, że mogliśmy spokojnie zremisować to spotkanie mówił po konferencji Radovan Ćurćić, trener zespołu Serbii.

To spotkanie dostarczyło nam dużo materiału. Cieszy postawa drużyny. Ale trzeba również przyznać, że było kilka faz meczu, nad którymi będziemy musieli popracować.Spotkaliśmy się pierwszy raz po czteromiesięcznej przerwie. Dlatego duże brawa należą się zawodnikom za zaangażowanie i grę do samego końca – tumaczył po spotkaniu trener Adam Nawałka.