Legia liderem Ekstraklasy

28. kolejka Ekstraklasy - Lech Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Darko Jevtić, Igor Lewczuk

W hicie Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 2:0. Obie bramki dla gości zdobył Nemanja Nikolić, jeszcze w pierwszej połowie spotkania.

Przykro, że mecz zakończył się takim rezultatem, jednak Legia postawiła nam bardzo wysoko poprzeczkę. Nasza drużyna była za bardzo osłabiona, jak na tak dobrze dysponowaną ekipę gości. Rywale po naszych dwóch błędach zdobyli bramki i potem spokojnie kontrolowani przebieg  spotkania. Chłopacy zostawili w drugiej połowie mnóstwo zdrowia, ale było widać różnicę fizyczną, szczególnie w walce bark w bark, gdzie Legia z każdego z takich starć wychodziła zwycięsko – powiedział Jan Urban, trener Lecha Poznań po meczu.

Legia strzelając dwie bramki w ostatnich minutach pierwszej połowy ustawiła sobie ten pojedynek. Natomiast w drugiej połowie kontrolowała przebieg spotkania nie pozwalając Kolejorzowi stwarzać klarownych sytuacji. Kolejorz próbował nawiązać równorzędną walkę z Legionistami, ale nie bez wpływu na dzisiejszą formę miały przebyte liczne infekcje i urazy u poznańskich zawodników.