Lech Poznań – Legia Warszawa (relacja na żywo)

Superpuchar polski 2015 - Lech Poznań - Legia Warszawa (najleps  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Zmniejszyć straty do czołówki i zapewnić sobie awans do grupy mistrzowskiej – takie są cele Jana Urbana na dzisiejsze spotkanie. Lech podejmie Legię Warszawa na nowo położonej murawie.

Dla fanów Lecha i Legii to prestiżowe spotkanie. W ostatnich latach często te mecze decydowały o mistrzostwie albo zdobyciu innych trofeów w Polsce – mówi przed spotkaniem z Legią szkoleniowiec mistrza Polski.

Mecz Lecha z Legią Warszawa rozpocznie się o godz. 20:30 na stadionie przy Bułgarskiej w Poznaniu. Spotkanie obejrzy komplet ponad 40 tys. widzów.

0 - 2

Legia Warszawa

• Legia strzelając dwie bramki w ostatnich minutach pierwszej połowy ustawiła sobie ten pojedynek. Natomiast w drugiej połowie kontrolowała przebieg spotkania nie dopuszczając Kolejorza do stworzenia sobie klarownych sytuacji. Kolejorz próbował nawiązać równorzędną walkę z Legionistami, ale nie bez wpływu na dzisiejszą formę miały przebyte liczne infekcje i urazy u zawodników w tym tygodniu. Dziękuję Państwu za uwagę i zapraszam na relację za dwa tygodnie, kiedy w Poznaniu będziemy gościć ekipę Śląska Wrocław
  • 97' Ostatni gwizdek sędziego. Legia wygrywa w Poznaniu 2-0 i wraca na fotel lidera Ekstraklasy
  • 95' Zmiana w Legii. Za Aleksandrova wchodzi Broź
  • 95' Strzał Prijovica obok bramki Lecha
  • 93' Będącemu przy piłce Hamalainenowi towarzyszą przeraźliwe gwizdy poznańskiej publiczności
  • 92' Rzut rożny dla Legii,
  • 91' Ostatnia zmiana w Lechu. Za Kędziore wchodzi Robert Gumny
  • 90' Sędzia dolicza 7 min do regulaminowego czasu gry
  • 87' Legia nie spieszy się wznawiając piłkę do gry, lecz nie ma im się co dziwić -wynik całkowicie ich satysfakcjonuje
  • 85' Trzeba przyznać, że Kasprowi było bardziej w niebieskim do twarzy 🙂
  • 83 Hammalainen zmienia strzelca dwóch bramek Nikolica
  • 83' A za chwilę będziemy mieli powrót Hamalainena do Poznania, niestety w barwach znienawidzonej w Poznaniu Legii. Na trybunach przeraźliwe okrzyki ,,Judasz, Judasz, ..."
  • 79' Jeden z nielicznych strzałów Lecha na bramkę Legii. Strzał Gajosa bez trudu łapie Malarz
  • 77' Guihlerme za Dudę w Legii
  • 76' Kwadrans do końca regulaminowego czasu gry, a Kolejorz wciąż nie potrafi stworzyć sobie choć jednej groźnej sytuacji pod bramką Legii
  • 76' Duda ukarany żółtą kartką za faul taktyczny
  • 74' Kownacki za niewidocznego w tym spotkaniu Nielsena
  • 74' Lech bije głową w mur nie mogąc sforsować dobrze zorganizowanej obrony Legii
  • 73' Aleksandrov ukarany za faul na Tettehu żółtą kartką
  • 72' Dawid Kownacki szykuje się do wejścia na boisko, a tymczasem kolejny rzut rożny dla Lecha
  • 70' Legia skutecznie odpiera nieporadne ataki Lecha kontrolując całkowicie przebieg spotkania
  • 69' Wejście Cesseya ożywiło grę LEcha
  • 68' Groźna akcja Lecha, ale Jóźwiak za słabo podaje do Gajosa i mamy tylko rzut rożny, z którego - jak się Państwo domyślacie - nic nie wynika
  • 67' Akcja Cessaya z Jóźwiakiem prawą stroną boiska, ale i ona nie przynosi zmiany rezultatu
  • 65' Rzut rożny dla Lecha. Kolejny raz Jevtic za słabo i za nisko
  • 63' Wilusz popełnił podobny błąd jak przy pierwszej bramce dla Legii, tym razem Burić wybronił strzał Nikolica
  • 63' Kolejne katastrofalne zagranie Macieja Wilusza o mało nie kończy się bramką dla Legii.
  • 62' Piłka w bramce Lecha, ale na szczęście sędzia odgwizdał spalonego
  • 61' Kapitan Kolejorza - Łukasz Trałka ukarany żółtym kartonikiem
  • Po 3 minutach Sędzia wznawia pojedynek
  • 57' Sędzia Marciniak przerywa mecz. Powodem dym ze stroboskopów, które odpalili kibole Lecha
  • 56' 41.567 osób jest dzisiaj na stadionie na Bułgarskiej- to rekord tego sezonu ligowego w Polsce
  • 54' Przez długą chwilę Legia rozgrywa piłkę powoli przesuwając się pod pole karne Kolejorza
  • 52' I znowu Legia bliska zdobycia bramki ! Jędrzejczyk uderza głową w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Burica
  • 52' Legia cofnęła się i cierpliwie czeka n wyprowadzenie kolejnej kontry
  • 51' Lech próbuje atakować, ale na razie nic konkretnego z tego nie wynika. Legia dobrze ustawia swoją defensywę, często podwajając zawodników Lecha
  • 49' Arajuri przerywa akcję Nikolica i rzut rożny dla Legii
  • 47' Prawą stroną atakuje Jóźwiak, ale akcje przerywają obrońcy Legii
  • 46' Za Tamasa Kadara na boisku pojawia sie Kebba Cessay
  • 46' Sędzia rozpoczyna drugą połowę spotkania
  • Pierwsza połowa przez większą swoją część była spotkaniem bardzo wyrównanym, toczonym głównie w środkowej części boiska. Jednak ostatnie minuty należały do Legii i jej supersnajpera Nemanji Nikolica. W ciągu 3 minut strzelił dwie bramki dzięki którym Legia schodziła do szatni z dużą przewagą. Mamy nadzieję, że Lech obudzi się w drugiej połowie spotkania i odrobi dwubramkową stratę
  • Sędzia kończy pierwszą połowę. Lech przegrywa z Legią 0-2
  • 45' Tetteh za faul otrzymał również żółtą kartkę
  • 45' Skutecznym egzekutorem Nikolic
  • 45' Rzut karny dla Legii za faul Tetteha !
  • 45' Kolejna kontra Legii, tym razem Prijovic wypuścił sobie piłkę za daleko i Buric przerwał akcje Legii
  • 42' Szybka kontra Legii i Nikolic wychodzi sam na sam, a on takich sytuacji nie marnuje
  • 42' GOOL dla Legii. Strzelcem bramki Nikolic
  • 41' Obie drużyny tracą piłkę w dziecinny sposób. Jak na razie nie do końca możemy być zadowoleni z poziomu spotkania
  • 39' Zółta kartka dla Pazdana za faul na Gajosie
  • 39' Kędziora fauluje Dudę, ale znowu piłkę przejmują piłkarze Lecha i długimi przerzutami próbują atakować bramkę LEgii
  • 37' Zaczyna zarysowywać się przewaga Legii, która coraz łatwiej dochodzi do sytuacji strzeleckich
  • 34' Poprzeczka ! Legia blisko zdobycia bramki. Dobitkę Nikolica broni robinsonadą Buric
  • 34' Po chwili Nilsen wyprowadza szybką kontrę, ale LEwczuk nie daje się ograć
  • 33' Faul dla Legii na środku boiska i po chwili bardzo groźny strzał Nikolica z wielkim trudem odbija piłkę Buric
  • 32' Kędziora wybija piłkę na róg. Drugi rzut rożny dla Legii. Buric mija się z piłką i było naprawdę groźnie
  • 30' Rzut wolny dla Legii. Dośrodkowanie Dudy i wybija piłke Gajos
  • 29' Kadar wraca na boisko
  • 28' Gumny rozpoczyna kolejną akcję Lecha. Niestety na boisku leży Kadar - nie wygląda to dobrze. Dłuższą chwilę jest opatrywany przez lekarzy Kolejorza
  • 25' I znowu Lukasz Trałka ! Po wtorkowej kontuzji nie ma śladu. Kapitan Kolejorza notuje kolejny przechwyt
  • 24' Łukasz Trałka dwa razy pod rząd przerywa akcje Legii
  • 23' Na boisku piłkarskie szachy, a na trybunach wrze jak w ulu
  • 21' Lech rozpoczyna kolejny atak pozycyjny, tym razem lewą stroną, Jóżwiak walczy ale grę rozpocznie od własnej bramki Malarz
  • 20' Zakotłowało się po faulu Borysiuka, jednak sędzia Marciniak nie wyciąga kartki dla Legionisty
  • 19' Kontre Legii przerywa Kędziora, a następnie Arajuri wybija piłkę na aut
  • 18' Pierwszy rzut rożny dla Lecha. Jevtic jednak dośrodkowuje za nisko
  • 17' Kolejna oprawa na trybunie Lecha z efektownymi racami
  • 16' Rzut wolny dla Legii, bez konsekwencji dla poznańskiej drużyny
  • 15' Kolejna akcja Lecha, lecz Jevtic niedokładnie podaje do Niellsena
  • 14' Pierwsza groźna akcja Lecha. Strzał Gajosa z trudem obronił Malarz
  • 12' I co - i znowu kolejny rzut z tego samego miejsca
  • 12' Hlousek wykopuje piłke wysoko w trybuny i Lech ma kolejny rzut z autu z tego samego miejsca. I znowu nic z niego nie wynika
  • 10' Legia atakuje prawą stroną i wywalczyła rzut z autu, a po nim ma pierwszy rzut rożny. Dośrodkowuje Duda
  • 9' Faul Lewczuka na Gajosie. Wilusz popełnił koszmarny błąd na szczęście bez konsekwencji.
  • 7' Obie drużyny zagęściły środek boiska, dlatego ciężko wyprowadzić jakąś groźną akcję
  • 5' Lech próbuje atakować głównie prawą stroną, ale bez większego efektu
  • 6' Faul Teteha na Nikolicu
  • 3' Pierwsza interwencja Burica, po dośrodkowaniu Legii
  • 3' Na razie gra toczy się w środkowej części boiska. Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie ostrożnie
  • 2' Faulowany Lukasz Trałka w środkowej strefie boiska
  • 1' I już pierwsza akcja Lecha. Rzut z autu z okolicy pola bramkowego Legii
  • 1' Mecz rozpoczyna Kolejorz.
  • 20.28 Piłkarze wychodzą na boisko, przy ogłuszającym dopingu Kiboli. Na trybunie nr 3 olbrzymia kartoniada z okazji 94 - lecia istnienia Kolejorza, na trybunie Legii racowisko. Za chwilę rozpoczynamy mecz
  • 20.25 A oto składy : Lech :Burić – Kędziora, Arajuuri, Wilusz, Kadar – Tetteh, Trałka – Jóźwiak, Gajos, Jevtić – Nielsen Legia : Malarz – Jędrzejczyk, Lewczuk, Pazdan, Hlousek – Jodłowiec, Borysiuk – Duda, Prijović, Aleksandrov – Nikolić. Spotkanie poprowadzi nasz eksportowy sędzia Szymon Marciniak
  • Do meczu pozostało jeszcze niespełna 10 minut. Dziś w pierwszym składzie Lecha zobaczymy po raz pierwszy w lidze Kamila Jóźwiaka. Mamy nadzieję, że ze swojego debiutu będzie miał same miłe wspomnienia. A na trybunach wzajemne ,,pozdrowienia".
  • 20.14 Dziś Kolejorz obchodzi mały jubileusz - 94 lata temu został założony klub będący protoplastą poznańskiego Lecha - Lutnia Poznań. Z tej okazji dołączamy się do życzeń.
  • 20.08 Pomimo faktu, że do meczu zostało jeszcze trochę czasu, trybuny ,,żyją" już od kilku chwil. Na swojej trybunie są już kibice stołecznego klubu. Kocioł już prawie cały w komplecie. Zapowiada się wyjątkowo gorąca atmosfera. Ale podczas meczów dwóch, odwiecznych rywali z Warszawy i Poznania zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić.
  • 20.00 Dobry wieczór Państwu. Witamy z wypełniającego się w szybkim tempie stadionie na Bułgarskiej. Dziś wieczorem ekipy Lecha i Legii spotkają się po raz 108 w swojej ligowej historii. Mamy nadzieję na spotkanie pełne emocji, pięknych bramek i niezapomnianych wrażeń.