Festiwal Apetyt na Poznań

Piotr Rogucki solowo

Autor: świder. Poznań, 7 Marca 2016

Piotr Rogucki (członek zespołu Coma), wydał swój najnowszy krążek, “J.P. Śliwa”, który ukazał się w zeszłym roku. Od samego początku zbiera opinie wydawnictwa wymagającego, poruszającego i zaskakującego świeżym brzmieniem. Koncert promujący odbył się w niedzielę w Blue Note.

16 października miała miejsce premiera wydawnictwa „J.P. Śliwa”, kolejnego solowego albumu Piotra Roguckiego. Tym razem jest to album składający się z trzech artystycznych komponentów: płyty z utworami, tekstu dramatycznego oraz grafik uzupełniających przekaz i wymowę wydawnictwa. To zapis artystycznych poszukiwań twórcy balansującego na granicy muzyki rockowej, sztuki teatralnej i medialnego mainstreamu.

Sam Rogucki przedstawia krążek jako próbę podejścia do albumu zarówno pod względem muzycznym, jak i do dzieła artystycznego porównywalnego z instalacjami artystycznymi, rzeźbami lub collage’ami współczesnych twórców. Jest to z pewnością dzieło przemyślane, w którym każdy z elementów – czy to teksty, warstwa liryczna czy graficzna, mają oddziaływać na słuchacza i nakłonić go refleksji.

Przed muzykiem na scenie wystąpił Szatt, dając pół godzinny występ z zakresu muzyki elektronicznej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.