Lech Poznań – Cracovia 2:1 (1:1)

22. kolejka Ekstraklasy Lech Poznań - Termalica Bruk-Bet Niecie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W niedzielę o godzinie 18 Lech Poznań będzie chciał się zrewanżować Cracovii za jesienną, bardzo dotkliwą porażkę 2:5. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż poznaniacy trapieni pechem, w ostatnim meczu stracili Szymona Pawłowskiego, który nie zagra przez parę tygodni.

W kadrze mistrza Polski jest trzech skrzydłowych. Wśród nich Gergo Lovrencsics, Kamil Jóźwiak i Sisi. – To zawodnicy, którzy grają na bokach. Możemy z nich skorzystać albo szukać alternatyw. Wśród nich mamy do dyspozycji Darko Jevticia i Macieja Gajosa. Nie mamy wielu możliwości i musimy się zastanowić kto może zagrać. Wpływ na to kto wystąpi będzie miało też to z kim gramy – przyznaje Jan Urban.

Brak Pawłowskiego na pewno jest dla Lechitów problemem. Ale zwycięstwo jakie odnieśli w Zabrzu powinno im pomóc w grze u siebie, przed własną publicznością. Wiadomo, że na ten mecz sprzedano co najmniej 24 tysiące wejściówek.

KKS Lech Poznań

2 - 1

Cracovia
Cracovia

• 19:53 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:52 Jevtić i Gajos bohaterami wieczoru. To oni dali zwycięstwo Lechowi w dzisiejszym meczu. Mecz był bardo wyrównany i na pewno nie był nudny.
  • 90+4 Koniec spotkania! Lech wygrywa 2:1!
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu gry.
  • 90' Cracovia: Adamczyk za Wójcickiego
  • 89' Gajos i Lovrencsics nie doszli do piłki w przed polu karnym! Ale Węgier naprawił błąd dobiegając do piłki z prawej strony pola karnego. Dobrze pokazał się Jóźwiak do którego podana został piłka, ten świetnie odegrał do Tetteha, który minimalnie przestrzelił.
  • 86' Cracovia: Karachanakov za Kapustkę
  • 86' Gajoooos! Piękna, wręcz koronkowa akcja Lecha i jest 2:1! Asysta zaliczona tutaj zostaje na konto Lovrencsicsa.
  • 84' Niesamowita główka Trałki! Łukasz uderzył piłkę głową posyłając ją za siebie na dalszy słupek! Sandomierski się rzucił w dobrą stronę ale jego interwencja nie była potrzebna.
  • 81' Lech: Gajos za Kownackiego
  • 79' Na raty, Kędziora i Arajuuri przecinali dośrodkowanie gości w swoje pole karne. Rzut rożny dla Cracovi.
  • 75' Goście znowu grają bez jednego zawodnika, który ucierpiał w starciu chwilę wcześniej. Ale raczej wróci na boisko.
  • 74' Cracovia: Vestenicky za Diabanga
  • 73' Świetne zgranie Linettego do Jóźwiaka i kapitalna wrzutka w pole karne! Szkoda, że uderzenie głową nie wyszło Lovrencsicsowi.
  • 70' Linetty wygrał starcie przy linii autowej i odegrał do Lovrencsicsa, który próbował zagrywać do Tetteha w polu karnym ale piłkę wybił obrońca na rzut rożny.
  • 68' Lech: Jóźwiak za Sisiego
  • 68' Lech: Tetteh za Jevtića
  • 65' Sisi podał wzdłuż pola karnego do Lovrencsicsa. Węgier przełożył piłkę na lewą nogę i strzelił wprost w Sandomierskiego.
  • 65' Budziński w polu karnym obracając się strzelił na dalszy słupek. Szczęśliwie dla poznaniaków niecelnie.
  • 62' Diabang powinien zamienić to na bramkę! Przed polu karnym jedynie podbił piłkę głową zamiast umieścić ją w siatce.
  • 60' Piękny rajd Lovrencsicsa prawą stroną boiska i płaskie podanie do Kownackiego. Szkoda, że młody zawodnik Lecha nie doszedł do piłki. Mimo protestów poznaniaków sędzia dyktuje wznowienie od bramki.
  • 58' Burić w ostatniej chwili zmusza do błędu Diabanga, do którego doleciała piłką w polu karnym - futbolówka przeleciała ponad bramką. Grę wznawia Burić.
  • 52' Jevtić z rzutu wolnego posłał piłkę w pole karne gdzie Trałka wybił ja po za pole gry, którą wznowi Sandomierski.
  • 50' Linetty z Jevtićem bardzo krótko rozegrali piłkę przed polem karny. Szwajcar zagrał piłkę do wbiegającego Kownackiego, który ledwo stopą dotknął piłki, którą poleciała w stronę bramki. Sandomierski pewnie obronił.
  • 48' Burić fantastycznie wyprzedził w powietrzu Polczaka, który w przed polu karnym próbował skierować głową piłkę do siatki.
  • 46' Faul Lovrencscsia przed polem karnym Lecha.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45+1 Koniec pierwszej części meczu. Wynik 1:1.
  • 45' Jakaś utarczka słowna między Sisim a Deleu przerwana przez sędziego.
  • 45' Minuta doliczonego czasu.
  • 43' Kędziora wślizgiem zatrzymał dośrodkowanie Budzińskiego. Wyrzut z autu dla gości.
  • 41' To mogła być piękna bramka! Lovrencsics zagrał do Kownackiego, który minimalnie przestrzelił i umieścił piłkę na górnej siatce bramki.
  • 40' Linetty ładnie zauważył Jevtića, którego zagrał piłkę w pole karne ale szwajcar chyba nie zrozumiał intencji kolegi.
  • 39' Piłka z rzutu rożnego trafia na głowę Piotra Polczaka, który gdyby dokładniej uderzył, mógłby trafić do bramki.
  • 37' Fantastyczne zagrani Sisiego na środku boiska! Niczym karateka w powietrzu posłał piłkę do Jevtića, który był krok przed linią obronny gości. Co prawda Szwajcar oddał strzał ale bardzo niecelny.
  • 35' Kownacki pogubił się przed polem karnym. Mając jednego obrońcę przed sobą i dobiegającego drugiego próbował zwodu... który zakończył się wybiciem piłki za jego plecy.
  • 33' Na wyciągniętą nogę Kędziory nadział się Jakub Wójcicki. Ale zdecydowanie nie można tu mówić o celowym zagraniu.
  • 33' Lovrencsics przegrał rajd z Wójcickim i grę wznowi Sandomierski.
  • 25' Świetnie zauważony, niepilnowany Lovrencsics! Jednak strzał Węgra, prosto pod nogi bramkarza, pozostawia wiele do życzenia.
  • 29' Kędziora w wrzuca piłkę w pole karne, gdzie minimalnie mijają się z nią jego koledzy i nie ma bramki.
  • 28' Niepewna interwencja Kapustki ratuje gości przed atakiem Kędziory.
  • 27' Diabang na spalonym. Gre wznowi Burić.
  • 25' Burić z problemami broni dosyć słaby strzał Jędriska.
  • 23' Wrzucona, z rzutu rożnego piłka, wyleciała prosto pod nogi Lovrencsicsa. Węgier próbował ustawić się do strzału ale poślizgnął się na murawie, co wykorzystał Cetnarski wyprowadzając atak. Szczęśliwie dla poznaniaków Arajuuri pewnie powstrzymał atak wybijając piłkę na aut.
  • 20' Przed chwilą Dąbrowski tuż zza środkowego okręgu strzelił bardzo niecelnie.
  • 20' Póki co gra odbywa się w środku pola, obie drużyny próbują coś sklecić ale chyba nie bardzo mają pomysł co.
  • 13' Szkoda, że Sisi spóźnił się w polu karnym do dośrodkowania Kownackiego. Choć nie można go za to winić, bo chyba nikt nie spodziewał się, że to zagranie się uda. Ostatecznie Sandomierski łapie piłkę i przyciska ją do ziemi.
  • 8' Długo z prowadzenia nie mogli cieszyć się gości. Kolejorz za sprawą Darko Jevtića strzela bramkę i na nowo otwiera wynik spotkania. Wynik 1:1
  • 6' Długo czekać nie trzeba było. Przepuszczanie drużyny przeciwnej nie jest dobrym sposobem na wygranie meczu, nawet jeżeli jest to mecz przyjaźni. I tym samym po ładnej akcji gości, Cetnarski zagrał w polu karnym do Kapustki, a ten ustanowił wynik na 0:1 dla Cracovi.
  • 4' Sisi ładnie wrzucił w pole karne piłkę do Jevtića. Jeden z obrońców zdołał w powietrzu wygrać ze szwajcarem i wybił piłkę na miejsce skąd została ona zagrana. I znowu Sisi przy piłce.
  • 3' Błąd w środku pola i Diabang w polu karnym próbował dośrodkowywać, jednak Arajuuri mu w tym przeszkodził.
  • 0' Lokomotywa ruszyła, pierwszy gwizdek zabrzmiał.
  • 17:58 Teraz odśpiewywany jest hymn Kolejorza. Tak samo jest podczas spotkań w Krakowie, kiedy poznaniacy grają na stadionie Cracovi.
  • 17:56 Jest to mecz przyjaźni, a więc na stadionie rozbrzmiał właśnie hymn Cracovi.
  • 17:56 Wuchta wiary na stadionie już jest i cały czas ich ilość się zwiększa.
  • 17:50 Dzień dobry! 26. kolejka Ekstraklasy już trwa w najlepsze, a dzisiaj Lech Poznań podejmie na swoim stadionie Cracovię Kraków.