Sport

Futsal kobiet: To był finał!

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
AZS UAM Poznań - AZS AWF Poznań

Z lekkim poślizgiem, ale rozpoczął się w poznańskiej hali finał Akademickich Mistrzostw Polski. Na przeciw siebie stanęły dwie poznańskie drużyny – AZS UAM Poznań i AZS AWF Poznań.

W trwających od piątku finałach zespoły najpierw walczyły w grupach, a później rywalizowały już między sobą. AZS UAM Poznań zakończył fazę grupową na pierwszym miejscu tracąc tylko jedna bramkę w potyczce z Politechniką Poznańską. Natomiast akademiczki z AWF-u zakończyły fazę grupową na drugim miejscu mając 6 zdobytych i 8 straconych bramek.

W ćwierćfinałach UAM pokonał AWFiS Gdańsk 15:0, a AWF Poznań pokonał AWF Wrocław 4:2.

Dziś futsalistki rozpoczęły dzień bardzo wcześnie, ponieważ o godzinie 8:00 rozpoczął się pierwszy półfinał UAM Poznań pokonał AWF Warszawę 2:1. A o godzinie 9:00 rozpoczęło się spotkanie AWF Poznań – AWF Katowice, które zakończyło sie wynikiem 1:0 dla poznanianek.

Po regulaminowych 24. minutach Mistrzyniami Polski zostały zawodniczki UAM. W meczu finałowym wygrały z drużyną AWF Poznań 5:2 (3:1).

Najlepszą bramkarką turnieju została Emilia Krajewska UAM, królowa strzelczyń Aleksandra Giza UAM (9 bramek), a MVP turnieju Alicja Zając AWF Poznań.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz