K U L T U R A

Glen Hansard wystąpi w Zamku

Piosenkarz i aktor, Glen Hansard, wystąpi na początku marca w Sali Wielkiej CK Zamek. Artysta znany jest z głównej roli w filmie “Once”, do którego napisał muzykę. Za piosenkę “Falling Slowly” został nagrodzony Oscarem.

W 2006 roku Glen Hansard wystąpił w filmie „Once”, za piosenkę do którego wraz z partnerującą mu czeską wokalistką Markétą Irglovą dostał w roku 2007 Oscara. Film stał się przełomowy w karierze muzyka i zapewnił mu popularność poza granicami jego kraju.

Do Polski Hansard przyjeżdża promować swój najnowszy album, “Didn’t He Ramble”. Dwa lata artysta spędził nad pracą nad krążkiem. Brzmieniem opiekował się Thomas Bartlett, znany ze współpracy z The National czy Sufjanem Stevensem oraz David Odlum, z którym Glen Hansard grał w zespole The Frames. Pierwszy solowy album “Rhythm and Repose” ukazał się w 2012 r.

Przed muzykiem wystąpi wspomniana wcześniej wokalistka, Markéta Irglová. Kojarzą ją z pewnością fani Hansarda – muzycy wystąpili wspólnie w filmie „Once”, od którego zaczęła się ich międzynarodowa kariera, a także założyli zespół pod nazwą The Swell Season. W 2011 roku Irglova postanowiła skupić się na karierze solowej. Jak dotąd ma na koncie dwa solowe albumy – wydany w 2011 roku „Anar” i pochodzący z 2014 „Muna”.

Występ irlandzkiego wokalisty odbędzie się 4 marca o godz. 20:30, natomiast supportująca go Markéta Irglová pojawi się na scenie o 19:30.

Glen Hansard

 

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz