POZnań

Obywatelskie poszukiwania Ewy Tylman

Obywatelskie poszukiwania Ewy Tylman  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Około czterdziestu osób odpowiedziało na apel Krzysztofa Rutkowskiego i w sobotę o godzinie 9:00 zjawiło się przy moście Świętego Rocha aby wziąć udział w poszukiwaniach zaginionej dziewczyny i przedmiotów, które mogły do niej należeć.

Zapraszam również wszystkich, którzy dysponują łodziami, pontonami motorowymi wraz z patentem sternika oraz osoby związane są klubem płetwonurków, które mają doświadczenie jak i stosowne uprawnienia – zachęcał były detektyw.

Na Warcie są też przynajmniej dwie motorówki, które mają wspomóc działania prowadzone na brzegu. Wszyscy chętni otrzymali odblaskowe kamizelki “Rutkowski patrol” i podzieleni na 4 grupy będą równocześnie przeczesywać nadbrzeże w kierunku Cybiny i ulicy Hetmańskiej.

Przed rozpoczęciem poszukiwań wszyscy zostali poinstruowani, jak postępować w przypadku znalezieniu czegokolwiek, co mogłoby mieć znaczenie dla śledztwa.

Samo poszukiwanie odbywało się na terenie, które kilkukrotnie było sprawdzane przez policjantów i strażaków. Znalezienie czegoś nowego graniczy zatem z cudem. Trudno jednak się dziwić ludziom, a zwłaszcza rodzinie Ewy Tylman, że próbują wszystkiego co może doprowadzić do jej odnalezienia i rozwiązania zagadki jej zaginięcia.

Aktualizacja: Relację na Periscope znajdziecie tutaj (przypominamy, że relacja znika po 24 godzinach)

Ewa Tylman zaginęła w okolicach ulicy Mostowej w nocy z niedzieli na poniedziałek (22/23.11). Ma 26 lat, jest szczupła. Ma 165 cm wzrostu. Ma ciemne, proste włosy do ramion. Na koniuszku nosa ma dołek. Zdjęcie, które widzicie na górze zostało zrobione w noc zaginięcia. Była ubrana na czarno ale miała szary płaszcz z kapturem.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • Jak na tysiące osób obserwujących profil Ewy to mała garstka się zgłosiła ale rozumiem że nie każdy czuje się na siłach. Ja nie mogłam ponieważ mam pod opieką dzieci ale myślami jestem z Wami. Spokojnego dnia dla poszukujących!