Aglomeracja

Wybierasz się na poszukiwania? Zachowaj ostrożność!

Poszukiwania Ewy Tylman  Foto: Krzysztof Rutkowski

Były detektyw Krzysztof Rutkowski zapowiedział ostatnio, że zaskoczy poznańską policję sobotnią akcją związaną z poszukiwaniami Ewy Tylman. Niestety w sposób dla siebie charakterystyczny zapowiedział to tak “dyskretnie”, że szkieły wydały oficjalny komunikat w tej sprawie.

Pomysł Krzysztofa Rutkowskiego polega na masowych poszukiwaniach Ewy Tylman w Warcie i na brzegach rzeki. Zaprosił do tego wszystkie chętne osoby. Poszukiwania według wcześniej ustalonego planu mają się zacząć w sobotę o 9:00.

Zapraszam również wszystkich, którzy dysponują łodziami, pontonami motorowymi wraz z patentem sternika oraz osoby związane są klubem płetwonurków, które mają doświadczenie jak i stosowne uprawnienia – zachęca były detektyw.

Tereny te były wcześniej dość dokładnie sprawdzane przez policję, strażaków z wykorzystaniem między innymi specjalistycznego sprzętu. Sama policja apeluje do wszystkich chcących brać udział w tych poszukiwaniach o zachowanie ostrożności.

Woda w Warcie ma obecnie temperaturę 6 st. Celsjusza, a prąd rzeczny wynosi 3 m/s, wejście do wody w takich warunkach bez odpowiedniego zabezpieczenia i asekuracji albo przypadkowe wpadnięcie w nurt może być niebezpieczne – przestrzega Andrzej Borowiak z poznańskiej Policji.

Dodaje także, że osoby zamierzające pływać po rzece łodziami i motorówkami zobowiązane są do respektowanie znaków żeglugowych i przestrzeganie przepisów Ustawy o Żegludze Śródlądowej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz