Aglomeracja

Drugi dzień Cavaliady

Cavaliada 2015  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Ewelina Gutowska

Przez najbliższe 4 dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać się będą zawody jeździeckie. Cavaliada bo o niej mowa jest oficjalnie autoryzowanymi zawodami Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI).

Dziś na terenie MTP można było oglądać konkurencje CSI3 w skokach przez przeszkody oraz WKKW za sprawą CLAAS Eventing Tour. O godzinie 20:00 rozpocznie się konkurencja dla miłośników rywalizacji płci “PZU VENUS vs. MARS”, podczas której 8 mężczyzn oraz 8 kobiet będzie ze sobą konkurować w parach jeżdżąc po identycznych parkurach.

W konkursach CSI3* zobaczymy w sumie przejazdy 112 reprezentantów 23 federacji, którzy zgłosili 251 koni”- oznajmia Organizator.

Ale Cavaliada to nie tylko zawody to także targi osprzętu jeździeckiego, aukcje koni oraz możliwość bliższego poznania zwierząt. W Arenie B dla istnieje możliwość poznania końskiego świata w ramach pokazów hippicznych przygotowanych przez Polski Związek Hodowców Koni oraz Agencję Nieruchomości Rolnych.

Jeśli zaczynamy myśleć poważniej o jeździectwie rekreacyjnym, czy sportowym, na CAVALIADZIE w Poznaniu znajdziemy największy wybór sprzętu i akcesoriów jeździeckich. W dwóch halach – 7 i 8 producenci oraz dystrybutorzy przygotowali dla uczestników targów sezonowe oferty na zimę i nie tylko” – wyjaśnia Organizator.

Co roku cykl Cavaliada Tour zgromadza coraz więcej zwiedzających – obecnie pula biletów na sobotnie i niedzielne pokazy została wyczerpana.

Cavaliada odbywa się na terenie MTP od czwartku (10.12) do niedzieli (13.12).

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz