BizNews

Zmiany w zarządzie Enei

Poznańskie Biuro Obsługi Klienta na ul. Polnej ponownie otwarte  Foto: ENEA

Minister skarbu państwa uruchomił karuzelę stanowisk w największych spółkach energetycznych. Zmiany dotyczą również poznańskiej Enei. Nowym prezesem został Wiesław Piosik. To jednak nie wszystkie zmiany. 

Powołany tydzień temu do rady nadzorczej Wiesław Piosik zastąpił odwołanego Krzysztofa Zamasza. Rada nadzorcza odwołała również Pawła Orlofa, dotychczasowego wiceprezesa spółki. Rada Nadzorcza Enei nie podała przyczyn odwołania tej dwójki ze stanowisk.

Wiesław Piosik jest absolwentem Politechniki Poznańskiej, ukończył studia na Wydziale Elektrycznym w zakresie elektrotechniki o specjalności elektroenergetyka. Z energetyką związany jest zawodowo od ponad 30 lat. Był m.in. prezesem Energetyki Poznańskiej, a po konsolidacji wiceprezesem Enei.

Posiada duże doświadczenie w nadzorowaniu spółek kapitałowych w sektorach paliwowo-energetycznym, bankowym oraz IT – czytamy w oficjalnym komunikacie – w ostatnim czasie zarządzał prywatnymi przedsiębiorstwami z obszaru dystrybucji energii oraz odnawialnych źródeł energii.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz