Aglomeracja

Na Dziewiczej Górze będą strzelali do zwierząt

Polowanie na Dziewiczej Górze  Foto: Nie dla Masakry zwierząt w Puszczy Zielonka

Na drzewach na Dziewiczej Górze pojawiły się ogłoszenia o planowanych zbiorowych polowaniach w podpoznańskich lasach. Przeciwko myśliwym protestują obrońcy zwierząt!

Polowania w podpoznańskich lasachGdyby ktoś chciał się wybrać do puszczy na spacer z dzieckiem, psem, rodziną to w czasie polowania może być bardzo niebezpieczne. Nie będzie można także w ciszy obserwować zwierząt, ani robić przyrodniczych fotografii. Miłośnicy zwierząt uważają, że przez kolejne tygodnie zwierzęta będą wystraszone i trudno będzie je zobaczyć na leśnych duktach.

W dniach 5 i 19 grudnia 2015, 9. stycznia 2016 odbędą się polowania na terenie lasów Dziewicza Góra. Zbiórka pod Krzywą Sosną, z wyjątkiem 19 grudnia 2015 – miejsce zbiórki leśniczówka Mechowo,tak zwane ”Polowanie Wigilijne” – czytamy w informacjach dla myśliwych.

W lesie prawo przebywać ma każdy, a myśliwi nie mogą strzelać przy osobach postronnych, które nie biorą udziału w polowaniu. Aktywiści zastanawiają się nad akcjami protestacyjnymi w trakcie – jak piszą na facebooku – działań pseudomiłośników przyrody w kapeluszach, żądnych mordu i adrenaliny.

Wydarzenie na facebooku https://www.facebook.com/events/1528109914175417/

Pokot po polowaniu