Wilda

Skanska będzie budowała na terenie starego dworca PKS

Dworzec PKS  Foto: Archiwum

Jest szansa, że w miejscu starego dworca autobusowego rozpocznie się niebawem nowa inwestycja. Poznański PKS po wielu miesiącach negocjacji parafował wstępną umowę sprzedaży działki ze spółką Skanska Property.

PKS - wizualizacja inwestycjiObie strony są w trakcie uzyskiwania zgód wewnętrznych. W przypadku pomyślnej weryfikacji zostanie podpisana przedwstępna umowa sprzedaży. Nie wiadomo za jaką kwotę została nabyta działka. Dwa wcześniejsze przetargi zakończyły się niepowierzeniem, nie było nikogo, kto chciałby wyłożyć najpierw 116 milionów, a później 99 mln zł.

Cieszymy się z zaufania jakie spółka PKS okazała firmie Skanska przy tak ważnej dla Poznania inwestycji i wyboru naszej oferty do ostatniego etapu rokowań. Mamy nadzieję na sprawne zamknięcie procesu formalnego- mówi Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

Nie wiadomo co powstanie na 3,5 hektarowym terenie. Według planu zagospodarowania przestrzennego mogą tu stanąć dwa ponad 116 metrowe wieżowce oraz kilka niższych budynków. Spółka raczej przedstawi tu własną koncepcję architektoniczną przestrzeni po starym dworcu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz