Wilda

Gruz na ulicy

Gruz na ulicy  Foto: SMMP

Nielegalnie wyrzucane śmieci w tym gruz to nadal spory problem. Poznańska Straż Miejska deklaruje, że ostatnio wzięła pod lupę nielegalne wysypiska śmieci, a zwłaszcza te, które powstają z gromadzenia odpadów budowlanych. Kolejną taką gemelę udało się właśnie zlikwidować.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami gruz budowlany musi być gromadzony w kontenerach lub big-bagach – wyjaśnia Przemysław Piwecki z poznańskiej Straży Miejskiej – niestety rzeczywistość bywa zupełnie inna.

Ostatnio natrafiono na dwa takie miejsca. Pierwsze, przy ul. Traugutta, drugie przy ul Buczka. W obu gruz był składowany w pryzmach bezpośrednio na ziemi. Strażnicy skontaktowali się z osobami odpowiedzialnymi za wykonywane prace i wspólnie ustalono terminy uporządkowania zanieczyszczonych terenów.

Plac budowy przy ul. Tragutta został już uporządkowany. Gruz trafił do kontenerów podstawionych przez specjalistyczną firmę. Całość trafiła do firmy zajmującej się recyklingiem odpadów budowlanych, gdzie została wystawiona karta przekazania odpadów.

Przy ul. Buczka, ze względu na przerwę w pracach remontowych, termin uporządkowania uzgodniono za kilka dni, co z pewnością sprawdzimy  – zapowiada Przemysław Piwecki.

Dodaje również, że w kontrolach prowadzonych przez poznańskich strażników nie chodzi o karanie osób odpowiedzialnych za gospodarkę odpadami budowlanymi, ale przede wszystkim o doprowadzenie do przekazania ich uprawnionym podmiotom.

Gruz na ulicy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz