Centrum

Przejście na Dworzec PKP – ciągle nie takie proste

Przejście  Foto: TD

Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania monitoruje działania miejskich urzędników związane z budowę przejścia dla pieszych na przystanek tramwajowy przy Dworcu Głównym. W czwartek ZDM ogłosił przetarg na inwestycję. Okazuje się jednak, że niestety przejście na przystanek nie będzie tak wygodne, jak można by się tego spodziewać.

Dokumentacja do przetargu nie pozostawia złudzeń – chodnik do niego prowadzący nie zostanie poszerzony, choć jest na to miejsce. Chodzi o tzw. “opaskę”, czyli martwe pole nieużywane ani przez samochody, ani przez pieszych, znajdującą się między jezdnią a chodnikiem na południowej stronie wiaduktu.

Podczas trwających w marcu konsultacji Stowarzyszenie zwróciło się do Zarządu Dróg Miejskich o pełne udostępnienie dla pieszych nowo wybrukowanego obszaru dotychczas zajmowanego przez jezdnię. W obecnych planach ma powstać w tym miejscu wspominana już “opaska”.

Przekrój przejścia przy Dworcu PKP

Oznacza to, że na dojściu do przejścia od strony dworca niezmotoryzowani będą musieli się zadowolić chodnikiem o szerokości nawet nie 3 metrów. Pieszych od “opaski” będzie oddzielać istniejąca bariera drogowa – informują członkowie Inwestycji dla Poznania.

Uważamy, że zostawienie nieużywanego przez nikogo pola nie ma najmniejszego sensu. Nie można też tracić okazji jaką jest budowa przejścia do naprawienia problemu bardzo wąskiego chodnika. Pełne udostępnienie “opaski” pieszym w sposób zauważany zwiększy wygodę pieszych korzystających z nowego przejścia. Dlatego prosimy o pilną interwencję Prezydenta Jaśkowiaka i Wiceprezydenta Wudarskiego – informują Arkadiusz Borkowski i Mateusz Woźniak z IdP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium