BizNews

Kolejny dzień ograniczeń w dostawach prądu

Linia wysokiego napięcia  Foto: sxc / Nick Benjaminsz

Wysokie temperatury utrzymywać się będą prawdopodobnie przez kilka kolejnych dni. Właśnie one są przyczyną ograniczeń w dostawach prądu, które wprowadzono w poniedziałek (10.08).  

Ograniczenia obowiązywać również dzisiaj i dotyczą między innymi firm w naszej aglomeracji. W całej Polsce musi się liczyć z tym blisko 1.600 firm.

Ogłaszamy dla obszaru całego kraju od godziny 10:00 do 17:00 dnia 11.08 stopień zasilania 19 oraz od godziny 17:00 do 22:00 dnia 11.08 stopień zasilania 17 i przewiduje od godziny 22:00 dnia 11.08.2015 do godziny 10.00 dnia 12.08.2015 stopień zasilania 11 – informuje operator systemu przesyłowego elektroenergetycznego Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Z ograniczeniami dostaw prądu, a więc i mniejszą lub inaczej zorganizowaną produkcją muszą sobie radzić największe zakłady w naszej metropolii. Już wczoraj dotknęło to między innymi fabrykę opon Bridgestone w Poznaniu, czy Kompania Piwowarska.

Spodziewamy się ograniczeń i jesteśmy na to przygotowani – mówił w rozmowie z portalem lepszyPOZNAN Maciej Juskowiak, Dyrektor Techniczno-Handlowy H.Cegielski – Energocentrum – jeśli będzie taka potrzeba wyłączone będą niektóre wydziały HCP.

Ograniczenia nie dotkną natomiast największego w naszym rejonie pracodawcy, a więc firmy Volkswagen Poznań. Nim nastały upały rozpoczęła się przerwa produkcyjna.

Fabryka jest zamknięta do 17 sierpnia – informuje Monika Hajbowicz z Volkswagena Poznań – mamy zaplanowane dwa tygodnie przestoju i na miejscu zostały tylko niektóre osoby w biurach.

Upały skróciły też pracę Archiwum Państwowego w Poznaniu, w którym będziemy mogli załatwiać swoje sprawy tylko do godziny 13:00. Będzie tak prawdopodobnie do 21 sierpnia, bo do tego dnia mają panować wysokie temperatury.

W tych dniach Pracownia Naukowa będzie również otwarta do godziny 13:00 – dodają przedstawiciele Archiwum Państwowego – zamówienia realizowane będą wyłącznie rano, a ze względu na warunki panujące w magazynach zawiesza się realizację o 11:00, ale w zamian wyjątkowo można składać podwójne zamówienia.

Przypominamy, że ograniczenia w dostawach prądu nie dotyczą odbiorców indywidualnych.

Archiwum Państwowe w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz