Aglomeracja

Utrudnienia – bądź na bieżąco

SĄ RANNI PO ZDERZENIU BIMB  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Ostatnie zderzenie bimb na Rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego i związane z tym problemy komunikacyjne, pokazało jak ważne jest dotarcie z taką informacją do pasażerów komunikacji miejskiej. Przypominamy zatem o usłudze, jaką MPK wprowadziło w czerwcu.

Pasażerowie są ostrzegani o utrudnieniach w komunikacji za pomocą SMS. Żeby je otrzymywać trzeba zarejestrować wysyłając wiadomość pod numerem 4320 z hasłem MPK. Powiadomienia będą dotyczyć wstrzymania komunikacji, która będzie trwać dłużej niż godzinę.

SMS wysyłamy kiedy przewidujemy, że utrudnienia potrwają dłużej lub kiedy po wstępnych szacunkach służb na miejscu akcji okaże się że działania potrwają dłużej – informuje MPK – koledzy z Centrali Nadzoru Ruchu w pierwszej kolejności wysyłają służby ratunkowe, policję, pogotowie, uruchamiają autobusową komunikację zastępczą, ustalają objazdy i wtedy komunikują zmiany na naszej stronie internetowej i wysyłają SMS.

Po zderzeniu na Rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego bimby nie jeździły ulicą Grunwaldzką w kierunku Junikowa. Zdezorientowani pasażerowie często nie wiedzieli dlaczego nic nie podjeżdża na przystanek. Nie wiedzieli również początkowo o uruchomieniu komunikacji zastępczej. Teraz w podobnych sytuacjach mogą otrzymać informacje o utrudnieniach dzięki zarejestrowaniu swojego numeru telefonu w systemie, który uruchomiło MPK.

Po wysłaniu wiadomości “MPK” pod numer 4320 powinniśmy otrzymać wiadomość „MPK – dodało twój numer do bazy danych, otrzymasz wiadomość o awariach trwających powyżej 1 godziny”.

Korzystanie z tej usługi i otrzymywanie powiadomień jest dla użytkowników bezpłatne, a jedyny koszt, który będziemy musieli ponieść to koszt naszego pierwszego SMS-a rejestracyjnego zgodny z taryfą operatora – informuje MPK – za usługę czyli za każdego SMS-a wysyłanego do użytkownika płacić będzie Miasto Poznań.

O wszelkich utrudnieniach bardzo szybko dowiadują się także użytkownicy Twittera. Również portal lepszyPOZNAN właśnie na tym portalu informuje o korkach, wypadkach i objazdach. Informacje i zdjęcia otrzymujemy od czytelników. Bardzo dobrze działa także współpraca z @AlertPoznan i @MotoMerkury.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz