Aglomeracja

Będzie burza? Będzie gradobicie?

Burza na Starym Rynku  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Burza na Starym Rynku Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterBurze, deszcz, a nawet grad mogą pojawić się w całej Wielkopolsce we wtorkowe popołudnie i w nocy z wtorku na środę (5.05).

Jeśli prognozy meteorologów się sprawdzą dotrze do nas bardzo silny wiatr, który może wyrządzić ponownie sporo szkód. Chwilami jego prędkość może dochodzić do 100 km/h. Mogą także pojawić się trąby powietrzne! Dotyczy to zwłaszcza północnej części naszego województwa.

Podczas zapowiadanych silnych burz oprócz deszczu spaść może także grad. Prognozowana wysokość opadów może dochodzić do 50 mm.

Pierwsze burze i silniejszy wiatr mogą pojawić się w Wielkopolsce około godziny 16:00. Jest zatem jeszcze czas, by przygotować się na ich przyjście.

Warto sprawdzić, czy na balkonie bądź tarasie nie ma przedmiotów, które może porwać wiatr. Nie chodzi tylko o ich utratę, ale niesione przez wiatr przedmioty mogą zagrażać ludziom. Mogą także uszkodzić na przykład samochody.

Pamiętajmy także, żeby podczas burzy nie kryć się pod drzewami. Unikajmy także otwartych przestrzeni, by nie narażać się na porażenie piorunem. Jeśli wyładowania są bardzo silne i dochodzi do nich blisko naszego domu warto odłączyć nasze urządzenia z  prądu, a router także z linii telefonicznej.

Burza nad Maltą Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz