BizNews

Zaczynała w Poznaniu, teraz jest dyrektorem Radia Zet

Joanna Sołtysiak została właśnie dyrektor muzyczną Radia Zet  Foto:

Joanna Sołtysiak została właśnie dyrektor muzyczną Radia ZetJoanna Sołtysiak została właśnie dyrektor muzyczną Radia Zet, zastępując na tym stanowisku Wojciecha Jagielskiego. Nowa szefowa muzyczna swoją karierę radiową zaczynała w Radiu AFERA.

To, co dały mi lata spędzone w Aferze trudno przecenić – powiedziała nam Joanna Sołtysiak – była to nie tylko fantastyczna przygoda, ale też pierwsza szkoła radia, zatem Radio Afera dało mi przyjaźnie, które trwają do dziś i doświadczenie zawodowe, które procentowało później.

Doświadczenie zdobyte w radiu Politechniki Poznańskiej wykorzystywała później pracując w Radiu Złote Przeboje, Klasyka FM, Pop FM, Radio Wielkopolska i Blue FM. Później związała się z Radiem Zet, gdzie od 2007 roku była zastępcą dyrektora muzycznego stacji.

Do obowiązków nowo powołanej dyrektor będzie należało planowanie strategii muzycznej stacji, badania i bieżąca polityka programowa w obszarze muzyki, współpraca z wytwórniami muzycznymi, tworzenie i nadzór nad kompilacjami brandowanymi marką ZET oraz kanałami muzycznymi stacji.

Joanna Sołtysiak urodziła się w Wielkopolsce i przez wiele lat była mocno związana z Poznaniem.  Tutaj między innymi studiowała, a później przez kilka lat pracowała.

Lubię wracać do Poznania, usiąść na Starym Rynku, przejść się uliczkami Wildy, ale też poznawać nowe miejsca – przyznała nam Joanna Sołtysiak – niestety jestem w Poznaniu coraz rzadziej, mimo, że wciąż sobie obiecuję, że przyjadę towarzysko na kilka dni, a nie tylko na weekend.

Jest to już druga osoba w obecnym, ścisłym kierownictwie Radia Zet. Za informacje odpowiada Daniel Adamski, który także swoją radiową przygodę rozpoczynał w Radiu AFERA. Z poznańskimi stacjami związany był także Robert Kozyra, który w Radiu Zet był  dyrektorem programowy, redaktorem naczelnym i wreszcie prezesem w latach 2000 – 2009.

Afera mikrofony Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Jeżeli ta pani przez lata podlegała pod Jagielskiego, to nie widzę minimalnej możliwości, aby w tej stacji zmieniła się muzyka na coś nieprzypominającego sieczki typu umpa-umpa.