BizNews Stare Miasto

Nowa hala i miejsca pracy we Wronkach

Amica we Wronkach nowa hala  Foto: probudexe.pl

Wczoraj Amica oddała do użytku nową halę produkcyjno-magazynową w swojej fabryce we Wronkach, w której docelowo stanie 8 nowoczesnych linii montażowych. Nowa inwestycja ma pozwolić na wzrost mocy produkcyjnych do 1,6 mln sztuk kuchni i piekarników w ciągu roku i tym samym przybliżyć firmę do zrealizowania celu podwojenia przychodów.

Amica we Wronkach nowa hala Foto: probudexe.pl18 milionów złotych, 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni i ponad 200 nowych miejsc pracy – to liczby określające w skrócie skalę inwestycji realizowanej przez Amikę. Całość inwestycji, której koniec zaplanowano na 2018 r., realizowana jest w kilku etapach.

Pierwszy to rozbudowa powierzchni produkcyjnej, kolejny to powiększenie istniejącej powierzchni magazynowej oraz doposażenie i modernizacja obecnego parku maszynowego. Nowowybudowana hala na początek będzie pełniła rolę hali produkcyjno-magazynowej, gdzie będą magazynowane wyroby gotowe. Równolegle zostanie uruchomiona w tym miejscu automatyczna linia produkcji rur gazowych i montaż podzespołów. Docelowo w hali zostanie zainstalowanych 8 nowoczesnych linii montażowych, dzięki którym zostaną zwiększone moce produkcyjne sprzętu grzejnego.

Zakładamy, że w ramach realizowanego do 2018 r. projektu, znajdzie u nas zatrudnienie ponad 200 osób – mówi Marcin Bilik, pierwszy wiceprezes spółki. Ukończenie inwestycji ma pomóc Amice przygotować się na planowane wejście z naszymi produktami na nowe rynki zachodnie – dodaje.

Budowa hali kosztowała 15 mln złotych. Na zautomatyzowane gniazdo produkcji rur gazowych przeznaczono kolejne 3 mln. Następne planowane wydatki związane są ze zwiększeniem we Wronkach poziomu produkcji do 1,6 mln szt./rok, a co się z tym wiąże z zakupem odpowiedniej technologii. Firma planuje inwestycję na ten cel na łączną kwotę ponad 50 mln złotych do roku 2016.

Uroczyste otwarcie nowej hali we Wronkach Foto: materiały prasowe

W nowej hali fabryki we Wronkach zastosowano energooszczędny system zarządzania zużyciem energii elektrycznej. Instalacja nowoczesnego, energooszczędnego systemu przekłada się na nawet 30-procentowe zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Halę wyposażono także w zaawansowane systemy antypożarowe i oddymiania. Inżynierowie zadbali też o możliwości rozwoju hali – konstrukcja budynku pozwala na wprowadzenie drugiej kondygnacji, która może zostać wykorzystana jako przestrzeń dla nowych wydziałów produkcyjnych.

To nie koniec inwestycji firmy w rozbudowę struktur produkcyjnych. Amica kupiła i zmodernizowała w ciągu 10 miesięcy fabrykę opakowań styropianowych do wyrobów AGD o powierzchni 2500 m2.  Docelowo zatrudnienie w tej fabryce otrzyma blisko 30 osób.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz