Stare Miasto

Piątkowska akcja przeciw plakaciarzom

Nielegalne plakaty na Piątkowie  Foto: Straż Miejska

Nielegalne plakaty na Piątkowie Foto: Straż MiejskaMałe, średnie czy duże, nielegalne plakaty i afisze mają wspólny mianownik – w równym stopniu szpecą Miasto. Pomimo zagrożenia wysokimi karami, najczęściej młodzi ludzie, naklejają je na ulicznych latarniach, obudowach urządzeń technicznych a nawet na ścianach budynków.

Na terenie Piątkowa wojnę plakaciarzom wypowiedziały dwie strażniczki ustalając źródło ich pochodzenia. W ten sposób ujawniły ponad 300 nielegalnych plakatów należących do 27 firm. W wyniku dalszych czynności wyjaśniających ustalono 17 osób (w tym 6 ujęły na gorącym uczynku), które na terenie Piątkowa trudniły się tym procederem – informuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

W jednym przypadku sprawa nielegalnego plakatowania trafiła do Sądu, natomiast pozostali sprawcy zostali ukarani mandatami. Dodatkowo zobowiązali się do oczyszczenia 292 lamp oświetlenia ulicznego i 3 urządzeń technicznych.

Kary, jakie grożą za tego rodzaju wykroczenie, są w całym zakresie – od pouczenia poprzez mandat do 500 zł aż po wniosek do Sądu o ukaranie, który zagrożony jest grzywną do 5 000 zł.

Pałagan reklamowy na Piatkowie Foto: Straż Miejska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz