Waterpolo: DSW Waterpolo remisuje z Arkonią

DSW Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Remisem zakończył się rozegrany w Termach Maltańskich niedzielny dwumecz DSW Waterpolo Poznań – Arkonia Szczecin. W pierwszym spotkaniu poznańscy waterpoliści wysoko pokonali gości, zwyciężając aż 18:7. W drugim meczu po zaciętej walce musieli niestety uznać wyższość rywali, którzy wygrali zaledwie jedną bramką 8:9. Obie drużyny w 7 kolejce Ekstraklasy zdobyły po 3 punkty i utrzymały dotychczasowe miejsca w tabeli ligowej.

Pierwsze z niedzielnych spotkań DSW Waterpolo Poznań na basenie Term Maltańskich przebiegało całkowicie pod dyktando gospodarzy. Poznaniacy już w drugiej minucie meczu zdobyli pierwszego gola, a po kolejnych 9 minutach prowadzili aż 6:0. W kolejnych kwartach systematycznie powiększali swoją przewagę bramkową i ostatecznie w pięknym stylu wygrali całe spotkanie 18:7 (3:0, 4:2, 5:1, 6:4). Gole dla Poznania zdobyli: Tomasz Różycki (7), Oskar Szymonik i Bartłomiej Kowalewski (po 4) oraz Rafał Bocheński, Rafała Iwanowicz i Jakub Goździak (po 1). Najlepszymi zawodnikami meczu zostali wybrani kapitan DSW Tomasz Różycki oraz Tomasz Sypuła z Arkonii Szczecin.

W rozegranym wieczorem spotkaniu rewanżowym poznaniakom zabrakło jednak wcześniejszej skuteczności. Po 1 kwarcie objęli co prawda prowadzenie 3:2, ale kolejne minuty przyniosły coraz skuteczniejsze akcje zespołu ze Szczecina. Kolejne 2 kwarty zakończyły się remisem 3:3 oraz 5:5. O zwycięstwie gości zadecydowało ostatnie 8 minut meczu, w których bramki Arkonii kapitalnie bronił Oleg Ravryk. Obok Bartka Kowalewskiego z DSW, który zdobył dla swojego zespołu 3 gole, bramkarz Szczecina został uznany najlepszym waterpolistą spotkania. Po niezwykle zaciętej i dynamicznej walce szczecinianie zwyciężyli ostatecznie 8:9 (3:2, 0:1, 2:2, 3:4), a ostatnia bramka dla Poznania padła na 6 sekund przed końcem meczu. Pozostałe gole dla DSW Waterpolo Poznań strzelili: Jakub Goździak i Dawid Łuc (po 2) oraz Tomasz Różycki (1).

Obie drużyny podzieliły się w Poznaniu punktami, a uzyskane wyniki nie zmieniły ich pozycji w tabeli ligowej. Poznańscy waterpoliści nadal ustępują jedynie aktualnemu mistrzowi Polski, natomiast zespół Arkonii Szczecin zajmuje 4 miejsce, tuż za coraz lepiej grającą Legią Warszawa.

Plan założony na mecze z Arkonią Szczecin zrealizowaliśmy w 50%. Wieczorem nie udało się nam powtórzyć rewelacyjnego wyniku z porannego spotkania. Po 7 kolejce utrzymaliśmy pozycję wicelidera, ale czekają nas jeszcze dwa trudne dwumecze z niezwykle silnymi zespołami z Warszawy oraz Łodzi. Na szczęście są one zaplanowane na sobotę i niedzielę, co dla naszego zespołu – ze względów finansowych najmniej trenującego w lidze – jest dużo bardziej korzystną opcją. W Poznaniu z uwagi na program Celebrity Splash musieliśmy w ten weekend zagrać 2 spotkania jednego dnia i z pewnością wpłynęło to na ostateczny wynik – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

8 kolejkę Ekstraklasy zawodnicy DSW Waterpolo Poznań rozegrają w Gorzowie Wielkopolskim 18 i 19 kwietnia. Natomiast na basenie Term Maltańskich pojawią się ponownie 9 i 10 maja, kiedy to będą gościć w Poznaniu Legię Warszawa. Tegoroczny sezon Mistrzostw Polski Seniorów poznaniacy zakończą w weekend 30-31 maja finałowym dwumeczem w Łodzi.

W spotkaniach z Arkonią Szczecin w barwach Poznania wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Dawid Łuc, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.