Sport

Odliczamy czas do 8.Poznańskiego Półmaratonu

Koszulka 8.Poznań Półmaraton  Foto:

Do poznańskiego półmaratonu pozostało już tylko 30 dni. To ostatni dzwonek, aby wkroczyć na ścieżkę systematycznych treningów i 12 kwietnia stanąć na linii startu w najwyższej formie.

Koszulka 8.Poznań PółmaratonTo również ostatni moment na przekazanie numeru startowego innemu zawodnikowi. – Jeżeli w gronie zapisanych uczestników, jest osoba, która wie, że nie wystartuje w naszym półmaratonie, może swój pakiet przekazać biegaczowi, który nie zdążył się zapisać. To ważne, tym bardziej, że nie przyjmujemy już zgłoszeń, a chętnych do udziału jest nadal wielu – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor półmaratonu. Na przekazanie pakietów uczestnicy mają czas do 15 marca. Po tym terminie nie będzie już to możliwe.

Dla biegaczy organizatorzy przygotowali także apliakcję mobilną do pobrania ze sklepów internetowych. Dzięki niej zawodnicy zyskują szybki dostęp do rozpisanych planów treningowych i aktualności, mogą też obejrzeć mapę i profil trasy, jak również znaleźć odpowiedzi na najczęściej nurtujące ich pytania. Aplikacja jest darmowa, skorzystać z niej mogą nie tylko biegacze, ale również kibice „śledzący” uczestników biegu. Poprzez aplikację będzie można także oglądać relację z półmaratonu na żywo.

Kilka dni temu Organizatorzy zaprezentowali koszulki, jakie uczestnicy dostaną w pakietach startowych. W tym roku po raz pierwszy będą kolorowe – niebieskie dla mężczyzn, różowe dla kobiet. To ukłon w stronę biegaczy, którzy od dawna prosili o koszulki w innym kolorze niż biały. Na koszulkach będzie znany zawodnikom motyw graficzny, który przez lata będzie im przypominał o tym, że pozostawili swój ślad w Poznaniu na półmaratonie.

7 Półmaraton - Poznań 06.04.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Ponieważ biegacze często piszą do nas z pytaniami dotyczącymi treningów, czy działań w przypadku nagłych kontuzji, podjęliśmy współpracę z doświadczonym trenerem – Marcinem Fehlauem, który udziela biegaczom fachowych porad. Na naszym fanpage’u na Facebooku aranżujemy spotkania on-line Marcina z biegaczami, podczas których radzi on, jakie treningi są najefektywniejsze, analizując indywidualne przypadki biegaczy. Kolejne spotkanie on-line już w najbliższy piątek (13.03) o godz. 10.00 – mówi Monika Prendke z biura prasowego półmaratonu.

8.Poznań Półmaraton odbędzie się 12 kwietnia 2015 roku. Weźmie w nim udział 8500 biegaczy z kraju i zagranicy. Uczestnicy rywalizować będą na dystansie 21,097 km. Start biegu znajdować się będzie na ul. Abpa. A. Baraniaka, a meta nad Jeziorem Malta.

7 Półmaraton - Poznań 06.04.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium